If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reakce Microsoftu na nejlepší listopad 360

Přičítá to i komfortu na Xbox Live.

Aktuálně zveřejněné výsledky prodejů za měsíc listopad v USA se pro Microsoft staly historicky vůbec nejlepšími v počítání tohoto měsíce, regionu a samotné konzole X360.

Podle Microsoftu se totiž tržby za X360 hardware, software a příslušenství vyšplhaly na neuvěřitelných 838 milionů USD, přičemž své si k úspěchu řekl i zcela mimořádný zájem o X360 verzi Modern Warfare 2, jíž se prodalo dvakrát více než PS3 edice. Podle Microsoftu to jasně odráží kvalitu a sofistikovanost online služby Xbox Live, jíž mnozí dali přednost před PlayStation Network a to navzdory skutečnosti, že na PS3 je multiplayer gratis.

Microsoft se domnívá, že hráči si neváhají připlatit za komfort (tedy multiplayerové možnosti Xbox Live) a současně tvrdí, že Live je důležitější pro růst herního byznysu, než Wii. Třeba tím, že skrze Xbox Live je pro third-party vývojáře snazší zaujmout širší herní veřejnost, než by tomu bylo (či je) u Wii.

V závěru snad ještě hodně sebevědomé prohlášení Aarona Greenberga (šéf produktového managementu Microsoftu), že Halo Reach se stane největší hrou roku 2010, navzdory povědomí, co všechno se v příštím roce objeví na trhu. Tak nějak doufám, že se v rámci téhle série konečně objeví singleplayerová kampaň, která bude po dlouhé době za něco stát!

Tagged With

Comments