Skip to main content

Xbox 720 s požadavkem být neustále připojen?

Ale Sony prý chce mít PS4 na trhu rychleji.

S tím, jak Microsoft chtě nechtě musí konkretizovat parametry příští generace Xboxu vývojářským partnerům, aby od nich měl připraveny solidní hry hned na start nové konzole, dochází k čím dál více únikům. Tento se včera donesl k uším britského webu VG247 z vícero různých zdrojů a v podstatě jen potvrdil to, co se spekuluje dlouho:

Procesor Xboxu chystaného na Vánoce 2013 má mít čtyři nebo šest jader, z čehož jedno bude rezervováno jen pro operační systém a jiné pouze pro Kinect, který bude zabudován do konzole jako její standardní součást, stejně jako Blu-Ray mechanika.

Xbox 720 (pracovní název) prý bude vyžadovat neustálé připojení k internetu coby ochrana před piráty. Není však vyloučeno, že toto obsahují jen nynější rané vývojářské kity a že na jejich základě jen někdo může dělat mylné závěry. Těžko si lze představit, že by Microsoft vůbec nebral v potaz statistiky, že okolo poloviny současných majitelů X360 nemá konzoli připojenou k internetu.

Konzole prý bude mít dva grafické čipy, což zdroj VG247 přirovnává k situaci, kdy k sobě připojíte dvě PC. Výkonově má jít o ekvivalent série AMD 7000, ale nikoliv v propojení Crossfire. Každý čip má být schopen pracovat nezávisle na druhém a vykreslovat různé věci v tu samou dobu. Vývojáři by v tomto měli mít snazší život, když čip od AMD údajně má mít i PlayStation 4.

VG247 též zaslechlo, že Sony chce tentokrát předhonit Microsoft, aby byla na trhu s novou konzolí první. Vybraní vývojáři prý budou pozváni na představení konzole letos v květnu či v červnu, aby dokázali vyrobit hry na Vánoce 2013. PS4 má dle téhož zdroje úzce spolupracovat s PlayStation VITA, podobně jako tablet a konzole WII U.

Read this next