If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox Game Pass má 10 milionů uživatelů

Výsledky Microsoftu.

Je to vůbec poprvé, co slyšíme oficiální údaj o počtu předplatitelů této služby. A zároveň jasný důkaz, proč už není relevantní zabývat se prodejem exkluzivit pro Xbox One, když k těm všem novým mají všichni zde přístup za hubičku.

CEO Microsoftu, Satya Nadella, odhalil, že Xbox Game Pass má přes 10 milionů uživatelů.

V uplynulém čtvrtletí navíc zaznamenali rekordně vysoký zájem o hraní na Xbox Live, kde bylo 90 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Navíc streamovací herní služba xCloud je prý v betě testována stovkami tisíc aktivních lidí.

Finanční výsledky herní divize Microsoftu jsou jinak potěšující - na to, že se píše konec životnosti staré generace konzolí a že chybělo víc nějakých trháků.

Na jednu stranu došlo k nárůstu zájmu o hry i služby díky karanténím opatřením a domácí izolaci s COVID-19. Na druhou stranu to v meziročním srovnání pořád nestačilo, protože před rokem bylo silné období díky jedné žádané third-party hře (tou se asi myslí Resident Evil 2, nikoli The Division 2).

Suma sumárum, tržby z her meziročně klesly jen o jedno procento, zatímco výnosy z xboxových služeb šly nahoru o dvě procenta. Více zde.

Comments