If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox má v Microsoftu řídit dosavadní šéfka rozhraní Windows 8

Jak se zdúvodňuje odchod Mattricka a kolik si vydělá?

Od převratných událostí okolo Xbox One uplynulo několik dnů a nikde ani sebemenší náznak, že by šlo o vyhazov v důsledku dění okolo Xbox One. Naopak se šíří spekulace, které změny zdůvodňují úplně jinak.

Podle nepotvrzených zdrojů Fast Company měla za Matrickovým odchodem být nespokojenost s tím, že v rámci plánované reorganizace Microsoftu nebyl povýšen. Připadla by na něj "jen" role šéfa nově vzniklé hardwarové divize, kam bude spadat i tablet Surface.

Samotný Mattrick v uvítacím dopisu zaměstnancům Zynga hovořil o lanaření od Marka Pincuse, který mu přepustil svou pozici šéfa firmy i kvůli špatným výsledkům a vítězství ceny pro "nejhoršího šéfa roku 2012".

Mattrick si v Zynga za úvodní rok vydělá v přepočtu 380 milionů korun, všimli si Reuters, z čehož čtvrtina je jen za podpis smlouvy. A pokud s ním budou akcionáři spokojeni, dostane v příštích letech další odměny ve výši téměř miliady korun.

V Microsoftu mezitím řeší, jak ho nahradit. Podle zvěstí Bloombergu by se novou šéfkou Xboxu měla stát Julie Larson-Green, která ve firmě pracuje od roku 1993. Je podepsaná pod ranými verzemi Internet Exploreru, redesignem Microsoft Office, rozhraním Windows 7 a 8. Dosud zastávala funkci korporátní viceprezidentky Windows Program Managementu.

Optikou hráčů bude důležitější, kdo bude dosazen do role šéfa nové divize starající se o vztahy s vývojáři či akvizice. Údajně by se jím měl stát prezident Skype, Tony Bates.

Tagged With

Comments