If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One bude nahrávat hraní v 720p a 30 snímcích za vteřinu

Microsoft objasnil, jak bude fungovat Game DVR.

S cílem zlepšit komunikaci s koncovými zákazníky založil Microsoft na IGN novou pravidelnou rubriku, ve které se ho mohou zeptat úplně na cokoli. Každé pondělí se tak dozvíme odpovědi na několik dotazů.

Z těch včerejších se největší pozornost stočila na objasnění funkce Game DVR pro nahrávání hraní z Xbox One. Ta bude uchovávat vaše klipy v rozlišení 720p a 30 snímcích za vteřinu.

Kdo doufal, že to bude v ještě vyšší kvalitě, může být nyní lehce zklamán. Forza Motorsport 5 totiž poběží v 1080p a 60fps, takže nahrávky budou v o něco horší kvalitě, než v jaké sami hrajete. Jiná věc je, že do 720p asi budou muset být přepočítány, protože varianta, že by je engine paralelně renderoval v alternativní verzi, je asi nemyslitelná.

"První věc, které si na Game DVR všimnete, je integrace služby pro uploadování. Dovoluje spravovat, upravovat a sdílet váš natočený obsah, který pak bude uschován v cloudu. Hry také budou samy vytvářet tzv. magické momenty, což jsou pamětihodné momenty z vašeho hraní," vysvětlil Marc Whitten z Microsoftu.

Všechny tyto nahrávky najdete v konzoli hned na několika místech: v Xbox One Guide, ve vaší soukromé sbírce Game DVR, a ve složkách pro jednotlivé tituly. Některé hry dokonce budou moci do těchto adresářů sáhnout a vzít vaše dříve natočená videa, aby je implementovaly do samotného hraní.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments