If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One na poslední chvíli zrychluje procesor

Půjde o největší uvedení v historii Microsoftu.

Žolíka skoro na poslední možnou chvíli si schoval Microsoft, když dnes oznámil, že zvýšil takt procesoru Xbox One o 150 Mhz. Z dosud planovaných 1.6 GHz se tak stalo 1.75 GHz.

Tato zpráva bude působit úderně v novinových titulcích, ale je otázkou, jestli se to nějak projeví na výkonu konzole, spíš bychom tipovali, že moc ne. Na rozdíl od situace, pokud by byla vyměněna paměť za rychlejší typ, jaký má uvnitř PS4, ale to se už s největší pravděpodobností nestane, neboť výroba již běží v plném proudu.

Každopádně se jedná už o druhou drobnou změnu konfigurace Xbox One, která následuje mírné zvýšení taktu grafického čipu z 800 MHz na 853 MhZ a nasazení nového, speciálně optimalizovaného ovladače pro grafiku, jak bylo ohlášeno na E3.

Zástupci Microsoftu ani na konferenci Citi Global Technology v New Yorku nechtěli upřesnit, kdy přesně přijde Xbox One na trh, ačkoli listopad se už přiblížil. Pouze dodali, že tato konzole bude největším uvedením v historii firmy, co se týká počtu kusů v den premiéry.

Tagged With

Comments