If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One nebude podporovat Českou republiku při uvedení

Odjinud než z těchto 20 zemí nepůjdou aktivovat hry.

Zlomová zpráva pro české hráče. Na oficiální stránce Microsoftu se v souvislosti s předobjednávkami Xbox One objevil seznam zemí světa, ve kterých tato nová konzole bude podporována Xbox Live v době uvedení v listopadu letošního roku.

Česká republika se mezi těmito dvaceti zeměmi bohužel nevyskytuje, což dává jasný signál, že Xbox One dorazí na náš trh až někdy později než v první vlně, tzn. až někdy v roce 2014 v následujících vlnách pro ostatní regiony světa.

Microsoft na pondělní E3 konferenci hovořil o celosvětovém startu v přibližně dvaceti státech světa, což přesně odpovídá počtu zemí v tomto seznamu, takže asi jde o to samé. Figuruje v něm překvapivě například i Rusko, Brazílie, Nový Zéland, Mexiko nebo země Skandinávie, čili jen ty hlavní nebo nejvíce rostoucí herní trhy světa, kam ČR zjevně nepatří.

Server Ihned.cz si už včera všiml, že na stránce Xboxu není k dispozici česká varianta předobjednávkového formuláře. Český Microsoft zatím odklad uvedení nepotvrdil, čekáme na jeho reakci a článek aktualizujeme. Redaktor Ihned.cz Otakar Schön tvrdí, že mu český Microsoft už včera odklad uvedení Xbox One v ČR potvrdil.

Pokud si teď říkáte, že si dovezete konzoli ze zahraničí nebo že to zase objedete přes účetve Velké Británii, jako když v ČR nebyl Live dlouho oficiálně podporován u X360, nemusí to být s tím tak jednoduché. Microsoft totiž výslovně varuje: "Hry pro Xbox One půjdou aktivovat pouze ve jmenovaných zemích." Jak známo, každá hra pro Xbox One se před prvním spuštěním musí povinně jednorázově aktivovat na Live, podobně jako např. PC hry na Steamu.

Už déle se ví, že hry pro Xbox One budou mít regionální zámek, takže dovozy mají útrum. Není vyloučeno, že na Live může existovat i nějaké ověření internetové IP adresy, zda je hra aktivována z té správné země, pro jejíž trh je daný kus určen, ale to je prozatím jen domněnka. Sony ještě neohlásila, které regiony dostanou PlayStation 4 koncem letošního roku jako první.

Microsoft také na zmíněné stránce potvrzuje, že konzole vyžaduje broadbandové připojení k internetu, HDMI kompatibilní televizi a set-top box, pokud přes ní hodláte sledovat TV programy. "Některé hry nejsou přenesitelné a nedají se prodat druhému majiteli, na některé mohou být aplikovány restrikce," uvádí se také k bazarovkám to, co už víme - viz vytípaný obrázek níže:

Tagged With

About the Author

Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles