If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One porazil PS4 třetí měsíc v řadě

Výsledky z USA.

Zdá se, že uvedení zmenšeného modelu Xbox One S (Alza.cz) uprostřed prázdnin byl ze strany Microsoftu výtečný tah.

Už třetí měsíc v řadě - tedy během července, srpna a září - díky tomu v celkových prodejích konzolí dokázal Xbox One porazit v amerických prodejích PlayStation 4.

Vyplynulo to z auditu NPD, který bude teprve zveřejněn někdy příští týden, přesto to MS nedalo, aby se nepochlubil dopředu.

Samozřejmě za to vděčí i faktu, že původní modely Xbox One byly nejen kvůli příchodu Ska rapidně zlevněny, ale na to se historie ptát nebude.

Hlavní je, že se Microsoftu podařilo poprvé v této generaci konzolí porazit Sony tak dlouhou dobu v kuse. Předtím vždy v USA, baště Xbox 360, dominovala PS4.

Uvedení PS4 Slim v září tedy na situaci nic nezměnilo, dle údajů vynesených marketingovým manažerem MS prý nezvrátila meziroční pokles odbytu v zemích jako USA, Velká Británie či Austrálie.

Podepsat se na všem mohl i silný xboxový lineup her v čele s Forza Horizon 3 a Gears of War 4, na což PS4 neměla žádnou adekvátní odpověď. Budeme proto zvědavi, jak to dopadne v říjnu a listopadu, kdy se patrně na trůn vrátí konzole od Sony díky startu PS VR a PS 4 Pro.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments