If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One S s menším diskem až během podzimu?

Varovné signály.

Je to klamavá reklama, není to klamavá reklama? V závěru všech E3 trailerů od Microsoftu byl vyobrazen nový bílý model Xbox One S s cenovkou 299 dolarů. Jenže se zdá, že se ho hned tak nedočkáme, resp. ne za tuhle bezesporu zajímavou cenu...

Jeden člověk si předobjednal v americkém řetězci GameStop model Ska s 500 GB harddiskem, ovšem pracovníci obchodu mu nyní sdělili, že jeho vydání očekávají až někdy mezi říjnem a prosincem letošního roku.

Tedy podstatně později, než ten dražší 2 TB model Xbox One S plánovaný webem Microsoftu na 31. srpna (známe českou cenu). Ostatně i třeba Amazon uvádí pro jistotu až 30. prosinec 2016.

Je očividné, o co Microsoftu jde: aby si co nejvíce lidí nadržených na zmenšený Xbox One připlatilo za ten dražší 2 TB model, když ty jiné ještě nebudou v té době úmyslně k dispozici. Verze s 500 GB tak slouží spíš k reklamním účelům a nejasnosti ohledně její dostupnosti mají přispět k pořízení té dražší verze. Lze proto tipovat, že by mohla přijít na trh někdy v půlce října souběžně s Gears of War 4.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments