If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One X dojede na cenu, věští analytik

"Museli byste být úplný mimoň".

O herním průmyslu něco málo ví, zná trendy i chování zákazníků, má přístup k auditům trhu a chodí na kafíčko s šéfy hlavních výrobců, jinak by nemohl tolik let dělat na plný úvazek analytika ve Wedbush Securities.

Michael Pachter nepředpokládá, že by se Xbox One X (Alza.cz) při listopadovém startu prodával dobře. Naopak tipuje, že selže.

Pes nemá být zakopán v chybějících exkluzivitách či míře podpory od Microsoftu, nýbrž v tom, na co naráželi už ostatní analytici hned po oznámení na E3: v ceně 500 dolarů, u nás dokonce 13490 Kč.

"Myslím, že o Xbox One X nebude moc zájem, protože stojí dvojnásobek co PlayStation 4. Jak víte, PS4 i Xbox One S sice nesou oficiální cenovku 299 dolarů, ale běžně jsou v USA k sehnání jen za 249 dolarů, navíc často s nějakou přibalenou hrou či jiným bonusem," uvedl ve svém pořadu Pachtor Factor.

Podle něj byste museli být úplný mimoň, abyste vyplázli 500 dolarů za Xbox One X (bez her), když za podobnou částku můžete mít doma jak Xbox One S, tak PlayStation 4 - včetně několika přibalených her pro obě platformy a včetně možnosti hrát exkluzivity na každé z nich.

Ztotožníte se s názorem Pachtera, nebo vám jde jen o ten vysoký výkon, takže neřešíte hodnotu za peníze ve srovnání s ostatní nabídkou na trhu? Bude na tato slova nějak reagovat Microsoft, aby atraktivitu Xbox One X před Vánoci zvýšil? Dle slov jeho představitelů něco chystají - tipovat by se dalo třeba darování Assassins Creed Origins ke konzoli bez navýšení ceny, pak by se na celou věc už dívalo trochu jinak než dnes.

Comments