If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One X má být extrémně nedostatkový

Tvrdí to obchody.

Skoro by se dalo konstatovat, že veškerá elektronika, která má v názvu X, bude těžko k sehnání. Bude to totiž také případ listopadového iPhone X.

Magazín MCV zjistil, že Xbox One X (Alza.cz) bude letos před Vánocemi silně nedostatkovým zbožím. Prozradili mu to pod rouškou anonymity britské obchody.

"Dostaneme pro zákazníky jen pět kusů konzole, to je jen zlomek z námi požadované stovky kusů a méně než čtvrtina závozu při startu původního Xbox One," řekl jim jeden menší prodejce.

Možná si pomyslíte, že to mohla být jen nějaká výjimka se špatnými vztahy s Microsoftem, ale prý tato situace panuje na celém britském trhu. Všichni včetně předních prodejců se obávají, že Xbox One X bude v době uvedení 7. listopadu málo kusů, ve srovnání s premiérou původního modelu.

"Zaznamenali jsme po X1X vysokou poptávku od zákazníků a přestože děláme, co je v našich silách, abychom ji uspokojili, výsledkem bude limitovaný počet kusů na skladě. Ale to není při startu nové konzole nic mimořádného," uvedl k tomu jiný obchod.

Postupem času se má stav zlepšovat, až budou později dodány další várky kusů. Většina zájemců si prý dobře uvědomuje, že buď musejí mít předobjednávku nebo mohou mít v den D smůlu. Nezdá se to být přitom uměle vyvolaný problém, prostě jen Microsoft nestíhá vyrobit více kusů včas, tak jako Apple u nového iPhone.

Když se na tak zásadním trhu bojí nedostatku kusů, kolik jich asi laskavě pošlou na minoritní trh, jakým je pro Xbox Česká republika a Slovensko? Desítky? Maximálně pár stovek, kde si většinu kusů pro sebe urve Alza apod.?

Comments