If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One X nejprodávanější "prémiovou" konzolí

V USA během Vánoc.

Když už nevíte coby a když konkurence právě oznámila 76,5 milionu vyexpedovaných PS4 k 31. prosinci 2017, že ji nikdy nedoženete, nezbývá než vymyslet vlastní kategorii, ve které budete nejúspěšnější. A tak se v hlavách marketingového oddělení Microsoftu zrodila sekce "prémiové konzole".

Satya Nadella, výkonný ředitel firmy, na fiskální konferenci uvedl, že Xbox One X se stal nejprodávanější prémiovou konzolí v USA během Vánoc.

Zřejmě to znamená, že tato konzole v prodejích předhonila PlayStation 4 Pro od Sony, což se tak nějak předpokládalo, když teprve v listopadu přišla na trh a těží z toho, že je něčím novým i ze svého většího výkonu.

Samozřejmě, X1X tvoří jen nepatrný zlomek z celkových kusů Xboxu, když většinu odbytu zařídí standardní Xbox One S. Přesné kusy bohužel Microsoft nezveřejnil.

Zato jsme se z jiných zdrojů dozvěděli, že ve Španělsku se už prodalo 500 tisíc kusů Xbox One. Jde o nárůst z 428 tisíc kusů ke konci 2016, takže si snadno spočítáte přírůstek za minulý rok. Tato čísla byla publikována v reakci na nepravdivou zprávu, že v této zemi už Switch údajně předhonil X1. Tamní xboxový boss tvrdí, že tomuto výsledku vděčí díky Black Friday, vánoční kampani a startu X1X.

Finanční výsledky MS za minulé čtvrtletí jinak odhalily růst počtu uživatelů Xbox Live meziročně o 7 procent na 59 milionů, nárůst herních tržeb o 8 procent díky předvánočním slevám a startu 1X1 - více zde.

Comments