If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One X prý prokáže svou hodnotu ve videosrovnáních

A má toho mít plno v rukávu.

Představitelé Microsoftu, posilnění předobjednávkami, hýřili minulý týden na Gamescomu ohledně Xbox One X (Alza.cz) zdravým sebevědomím.

"Až začnou vycházet první hry s podporou Xbox One X a lidé uvidí, jak vypadá opravdové 4K, budou z toho ohromeni. Tato videosrovnání je přesvědčí o hodnotě konzole," uvedl marketingový manažer herní sekce MS Aaron Greenberg pro DualShockers. Narážel částečně i na Rise of the Tomb Raider vypadající možná lépe než na PC.

Nechtěl přitom prozradit, jestli budou vyrábět vlastní, oficiální videosrovnání, spíš by je spíš nechal na fanoušcích a médiích, aby šlo o nezávislá porovnání, která jsou více uvěřitelná.

Do konkurence se prý MS moc strefovat nechce, spíš ať se sami hráči rozhodnou, co si pořídí. Xbox One S je určen pro masové publikum, Xko pro nejnáročnější hardcore hráče, hry vypadají dobře i na PS4 Pro, takové je jejich oficiální zaklínadlo.

Všichni mají na Xbox One X očekávat více her japonské výroby, pro což nedávno Phil Spencer podnikl služební cestu po zemi vycházejícího slunce, aby je tam domluvil. Jde třeba o Code Vein, Dynasty Warriors 9 či Sword Art Online.

Šéfka Microsoft Game Studios, Shannon Loftis, mezitím přiznala, že udělali chybu, když odložené Crackdown 3 oznámili příliš brzy. Momentálně se soustředí pouze na komunikaci ohledně titulů, které jsou už ohlášené a vyjdou buď na podzim nebo na jaře příštího roku.

Oproti tomu ty další, jako je třeba nová hra od tvůrců Gears of War 4 z The Coalition, nebo nové projekty od 343 Industries (vedle datadisku pro Halo Wars 2), zůstávají přisně pod pokličkou. V rukávu údajně mají spoustu nových značek, jen je zatím moc brzy, aby o nich hovořili.

"Hráči si mohou být s investicí do Xbox One jisti, chystá se spousta skvělých her, z nichž některé je překvapí. Ovšem chceme zatím počkat a oznámit je až v moment, kdy na to budou připraveny. Tyhle Vánoce vyleze dostatek velkých multiplatformních her - například Shadow of War, Assassins Creed, Call of Duty, Star Wars, FIFA či Destiny - že by beztak hráči neměli čas hrát naše exkluzivity," uvedl Aaroon Greenberg, proč je startovní lineup Xbox One X poněkud chudší.

Tagged With

Comments