If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox přesně dnes slaví deset let existence

Otevřete šampaňské a oslavujte! Třeba…

Přesně dnes je den, kdy vyšel první Xbox. Stalo se tak 15. listopadu 2001 ve Spojených státech amerických a byla to odpověď Microsoftu na Playstation 2 od Sony a GameCube od Nintenda.

Při této příležitosti nám přišla z Microsoftu také tisková zpráva, takže necháme mluvit ji:

"V roce 1998 rozebrali čtyři inženýři společnosti Microsoft (Kevin Bachus, Seamus Blackley, Ted Hase a jejich šéf Otto Berkes) čtyři notebooky Dell a zkonstruovali prototyp herní konzole. Jejich záměrem bylo vytvořit platformu postavenou na operačním systému Windows, schopnou konkurovat dalším konzolím na tehdejším trhu. Nově vzniklá konzole s procesorem Intel Pentium III 733 MHz se původně měla jmenovat "DirectX box", název však vývojáři v průběhu vývoje zkrátili pouze na "Xbox"."

Dnes slaví svých deset let také série Halo. 15. listopadu totiž vyšel první díl a ten se teď dočkal HD předělávky. ""Halo: Combat Evolved Anniversary" pro Xbox 360 je předělávka prvního dílu "Halo: Combat Evolved", který celou sérii odstartoval na původní konzoli Xbox. Hra obsahuje kompletní kampaň známou všem fanouškům prvního dílu v propracovanější a realističtější grafice včetně možnosti v reálném čase přepínat mezi novým a původním grafickým enginem. Milovníci "Halo" se mohou těšit na podporu kooperativního režimu na Xbox Live, šestici původních multiplayerových map v novém grafickém kabátu a multiplayerový mód Firefight. Nové "Halo" navíc obsahuje plnou podporu stereoskopického 3D zobrazení."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Halo: Combat Evolved

PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments