If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox Scarlett nebude dražší než PS5 ani méně výkonný

Microsoft se prý poučil.

Možná jste tajně doufali, že by mohla být na včerejší X019 blíže představena nová generace Xboxu. Ale pravda, bylo by to asi příliš naivní přání, je zkrátka ještě moc brzy, když má přijít na trh až o Vánocích 2020.

Microsoft toto téma úplně vynechal, schovává si ho na příští obdobnou akci, možná na E3 2020, možná dříve.

Absenci nové konzole suploval alespoň pár výroky na toto téma, které by neměly být přehlédnuty:

"Nebudeme opakovat chyby, které jsme udělali s Xbox One, poučili jsme se z nich. Xbxo Scarlett nebude mimo hru, co se týče výkonu či ceny," uvedl xboxový boss Phil Spencer pro The Verge.

Připomněl, že na začátku stávající generace konzolí byl původní Xbox One o sto dolarů dražší než PlayStation 4. Také přiznal, že byl méně výkonný. To se už tentokrát znovu nestane.

V Microsoftu prý na konzoli dělá sebevědomý tým, který má za cíl úspěch na trhu. Jinými slovy, lze to interpretovat tak, že příští Xbox určitě nebude dražší než PlayStation 5 (nebo že snad by mohl být dokonce i malinko levnější) a že nebude méně výkonný než PS5.

Spencer se jinak domnívá, že po Scarlett ještě přijde několik dalších generací konzolí, proto od začátku myslí na pojmy jako zpětná kompatibilita či cross-play. Uvažuje také o hlubším propojení s platformou Discord.

Comments