Skip to main content

Xbox Series byl nejprodávanější konzolí v Británii za březen, krabicovky opanovalo Gran Turismo 7

+ stále silný Elden Ring a nárůst digitálek.

Auditoři britského herního trhu, GfK (krabicovky) a GSD (digitálky), publikovali souhrnná data za měsíc březen 2022.

Nejprodávanějšími konzolemi ve Velké Británii byly opět Xbox Series X a S, které zaznamenaly nárůst o 60 procent oproti únoru. Zjednodušeně řečeno, Xbox vyhrál díky tomu, že se mu podařilo dodat na hladový trh novou větší várku kusů. Switch skončilo druhé a PS5 až třetí kvůli přetrvávajícím problémům se zásobováním, ačkoli v březnu prý bylo k dispozici o polovinu více kusů konzole než předešlý měsíc, což značí pokrok nadějným směrem.

Celkem se tam prodalo za březen 112 tisíc konzolí, což je o čtvrtinu více než minulý měsíc, ale o polovinu méně než před rokem.

Co se týče her (za měsíc se prodalo 2,77 milionu kusů), britskou jedničkou s přehledem zůstal koncem února vypuštěný Elden Ring, zejména díky vysokému odbytu digitálních verzí na Steamu, Xbox Live a PlayStation Store. Downloady jakýchkoli her meziročně stouply o téměř 10 procent, zatímco krabicovky spadly o 15 procent.

Velmi se dařilo, zejména v krabicové verzi také Gran Turismo 7, které skončilo v žebříčku druhé. Pokud by se braly jen krabicovky, pak by tyto závody zvítězily před Elden Ring. Tři čtvrtiny tvořily verze pro PS5, a pouze drobný zbytek ta pro PS4.

Návrat do žebříčku hlásí GTA5 díky PS5 a Xbox Series digitálkám, takže lze konstatovat nárůst kusů o polovinu oproti stejnému období před rokem. PS5 verze zařídila 37% kusů a Xbox Series verze měla 28% podíl (krabicovky všude vychází až v těchto dnech).

Úspěchem se může pochlubit i wrestling WWE 2K22 na pátém místě, u nějž se vyplatilo vynechání předešlého ročníku. Odbyt hry je o 164% vyšší než minule, podíl PlayStation je zde 56 procent.

Na šesté příčce se umístila odbočka Borderlands, Tiny Tina's Wonderlands, která frčela zejména digitálně, když tyto verze se postaraly o tři čtvrtiny prodejů. Podíl PlayStation a Xbox verzí je tady půl na půl.

Jiná březnová novinka na trhu, Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, debutovala až na 20. místě.

Read this next