If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox Series X bude mít nejpestřejší lineup v historii. A co GamePass pro jiné konzole?

Příprava půdy na čtvrtek + nový render z Halo Infinite.

Čtvrteční Xbox Games Showcase není jen o tom, že se odvysílá ta hodina předpřipravených trailerů a tím to hasne. Naopak, půdu tomu připravuje a vše doprovází ještě tuny rozhovorů, přičemž obzvlášť vytížený v tomto směru je Phil Spencer z Microsoftu.

Prakticky není dne, aby nepřišel s nějakým svým vyjádřením, komentářem nebo kontroverzním názorem, po čemž všichni jdou jako slepice po flusu (odpusťte to srovnání). Přeci jen, pořád je to mocný xboxový boss.

Podle slov pro Polygon se domnívá, že budou mít dosud nejpestřejší sbírku exkluzivit (first-party titulů), co kdy měli. Ať už to posuzuje dle uměleckého stylu či velikosti, budou tam velké hry od velkých studií, i menší jednohubky. To je podle něj jejich silná stránka.

Není to tedy zdaleka už jen o Halo, Forze, Minecraftu, Gearsech, Age of Empires, Flight Simulatoru či studiu Rare (Wild), jako bývalo kdysi.

Nový render Halo Infinite

Matt Booty, šéf Xbox Game Studios, připomněl, že pod ně patří také akvizice jako Double Fine, Obsidian Entertainemnt, Compulsion Games, Undead Labs, Ninja Theory, inXile Entertainment a nové studio The Initiative. Ti všichni prý kutí něco, co většinou ještě nebylo oficiálně oznámeno. A mají přispět svým kouskem do mlýna k tomu zmíněnému nejpestřejšímu lineupu exkluzivit ve čtvrtečním vysílání Xboxu.

Spekulace, jestli se snad služba Xbox Game Pass neobjeví také na Nintendo Switch, což bylo dříve nazváno "dlouhodobým cílem", však Phil Spencer nově smetl ze stolu. Její zpřístupnění na jiných konzolích se konat nebude:

"Nejsme schopni přinést plnohodnotný xboxový zážitek na konkurenční konzolové platformy, ani o to jejich majitelé moc nestojí. Krom toho chceme být tam, kde chtějí být i hráči," vysvětlil xboxový boss na námitku, proč tedy hraní přes xCloud nedají vedle mobilů a tabletů také na PlayStation či Nintendo. Lidé prý očekávají, že když někde je Game Pass, tak tam najdou i své přátele z Xbox Live komunity, své achivementy i celou svou knihovnu titulů, což ale hardware jiných konzolí vše neumožňuje.

Spencer také znovu zdůraznil, že Xbox Series X bude nabízet hned od začátku hraní tří generací xboxových her, takže to nebude jen o nových exkluzivitách pro Xbox:

"Není fér nutit lidi, ať si kupují celou svou sbírku her znovu, jakmile dorazí nová konzole. Hry musejí šlapat i na novém hardwaru, aniž byste si je museli kupovat. Tohle mě napadlo poprvé už v moment, kdy jsem přecházel z Xbox 360 na Xbox One, že staré hry musejí běžet i na příští generaci konzole." form. "

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments