If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xboxový boss by rád banoval toxické uživatele napříč platformami

+ počet konzolí v Británii.

Britská pobočka Microsoftu může být velmi spokojena, v prosinci totiž pokočila milník celkově jednoho milionu prodaných konzolí Xbox Series X a S na ostrovech. Během vánočního měsíce šlo o druhou nejžádanější konzoli (po Switch), čímž se předhonila konkurenční PlayStation 5 (ta šla na odbyt o čtvrtinu lépe než v listopadu), a udalo se dokonce i více kusů Xbox Series než během startovního týdne ve 2020.

Boss Phil Spencer souběžně přišel s žádostí, kterou už poněkolikáté vyzval rivaly na kolbišti (Sony a Nintendo) ke společnému postupu, aby se herní průmysl stal lepším místem než dosud.

Byl by hrozně rád, pokud by se s nimi podařilo domluvit na tom, že když nějaký špatně se chovající uživatel bude zablokován na jedné platformě, například na Xboxu, tak by pak automaticky měl stopku i na online službách jiných konzolích.

Vyslovil se tak v rozhovoru pro New York Times, leč jeho prosba zatím zůstala nevyslyšena, protože konkurenční držitelé platforem obvykle nemají o takovou spolupráci a unifikaci zájem, viz cross-play apod. Sony a Nintendo většinou razí jiný postup a to vlastní uzavřené sítě, kde si vše dělají po svém a nemusí se s nikým dalším na ničem domlouvat.

Spencer by přesto uvítal, pokud by si mohl osobně přenést s sebou na jiné konzole i seznam nežádoucích uživatelů, se kterými nechce hrát multiplayer či je potkat jinak. Prý ho obtěžuje, pokud si musí takový banlist vytvářet na každé z platforem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments