If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

XCOM 2 je povinnost, září v recenzích

Shrnujeme ty zahraniční.

Píše se sice teprve začátek února, ale máme tu jednoho časného kandidáta na možnou hru roku, pokud zase nedojde k jejímu zapomenutí kvůli silnému podzimu. Pokračování sci-fi strategie od Firaxis získává v prvních recenzích ve světě nadšené ohlasy.

Gamespot s 9/10 u XCOM 2 (Alza.cz) vyzdvihuje jemně vyvážené strategické a taktické vrstvy, spoustu rozhodování, takže každý průchod hrou je jiný, vybudování osobního vztahu k jednolivým vojákům a reálné riziko hrozby ze selhání. Za divné považuje pouze to, že nepřátelé někdy ignorují taktická pravidla a že se trhají některé filmečky.

GameInformer šel ještě výš s 95%, když oceňuje drobné detaily v procedurálně generovaném herním světě, které přispívají uvěřitelnosti. Samotnou hratelnost přirovnává k smrtelným šachům, které vás za úspěch dokáží odměnit.

Ani PC Gamer nešel nízko s 94% díky dvěma méně známým herním třídám, mezi něž patří specialista a ranger. Novinkou má být stealth, takže většinu map začínáte incognito, aniž by vás někdo napadal. Fajn zpestřením jsou prý časově omezené mise s hacknutím terminalu či záchranou VIP osoby ze spárů protivníků, kteří působí hororověji než minule.

IGN netrhá partu s 93% za nepředvídatelné mise, synergie schopností vojáků, temnému zasazení hry a povedenému designu cizáků, nelíbily se jen časté problémy či editor postavy, který nenabízí tolik variací pro hrdiny co jiné hry.

SA Gamer rovněž tasil devítku a mezi pozitiva zařadil obtížnost, která odmění, a pocit, že na vašich volbách opravdu záleží. Negativy mají být desynchronizace zvuku s videem a zastaralý způsob ukládání pozic.

Další recenze už jen ve zkratce: PCGamesN 9/10, Polygon 9/10, PCGames.de 93%, Gamestar.de 88%, The Escapist 9/10, GryOnline 85% se stížnostmi na kameru a přílišnou podobnost v herních mechanismech minulému dílu, rád by prý viděl nějaké větší inovace. Na naší recenzi jsme mohli začít pracovat až včera, takže ji hned tak nečekejte.

Tagged With

Comments