If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

XCOM 2 v září zavítá i na konzole

Oficiální oznámení.

Když Take 2 nedávno prohlásili, že již známe kompletní lineup jejich her na příští fiskální rok, neměli jsme jim tak moc věřit. Důkazem budiž před okamžikem oznámená konverze sci-fi strategie XCOM 2 (Alza.cz) pro PlayStation 4 a Xbox One. Vyjde pro ně 9. září, níže oznamovací filmeček.

Pozitivem je, že se s portem nebudou zdržovat přímo Firaxis (toho času dodělávající Civilizaci 6), nýbrž svěřili ho externímu studiu The Workshop. To mělo předtím na svědomí DLC pro Borderlands 2 či konzolové verze The Evil Within. Původní verze XCOM 2 v únoru si z naší recenze odnesla medaili Doporučeno.

"Za neuvěřitelně kladné přijetí XCOM 2 jsme velmi vděční a naplňuje nás pýchou, zároveň však víme, že konzoloví hráči by si hru chtěli užít také," řekl v tiskovce kreativní ředitel tvůrců Jake Solomon. Odvolával se samozřejmě na předešlý díl série, který existoval i pro PS3/X360. U dvojky se ale vývojáři rozhodli naplno soustředit na specifika PC a přizpůsobit mu na míru uživatelské rozhraní atd., což se vyplatilo.

V čem přesně bude XCOM 2 na PS4/X1 odlišné, to zatím není známo, patrně se to dozvíme příští týden na výstavě E3. Každopádně dorazí s plnou cenovkou (ekvivalent 60 dolarů) a za předobjednávku vám dá Resistance Warrior Pack s novými předměty pro přizpůsobení postav. Kdo si vybere dražší Digital Deluxe edici, obdrží Reinforcement Pack (v hodnotě 20 dolarů) s veškerými vydanými DLC, z čehož lze odvodit, že v základní konzolové verzi nebudou přibaleny.

Tagged With

Comments