Skip to main content

Ylands Update 2.0 - znovuzrození low-poly dobrodružství

Zatím největší aktualizace české hry.

Bohemia Interactive s hrdostí oznamuje vydání aktualizace "2.0: Adventure Awaits" pro jejich low poly titul Ylands s obrovským otevřeným světem plným dobrodružství. Aktualizace je vyvrcholením téměř tříleté práce, během níž bylo přidáno neuvěřitelných 90 funkcí, které vycházejí ze zpětné vazby komunity, a odstraněno téměř 9000 chyb. Tím se hra posunula z původního herního žánru "sandbox" v plnohodnotného zástupce "adventure" her. Stačí to k tomu, aby se Ylands stalo dostatečně velkým zážitkem, který přiláká nové hráče? Vývojáři hry jsou přesvědčení, že ano!

ývojářský tým Ylands strávil poslední téměř tři roky tím, že změnil zaměření i vnímání hry a napravil řadu chyb z minulosti. Až do konce roku 2020, se hra ubírala směrem podobným Robloxu. Tento přístup se však ukázal jako neúspěšný. Hráčská základna se začala zmenšovat, recenze na Steamu klesly na téměř 40 % a negativních komentářů jen přibývalo. To donutilo vývojářský tým Ylands přehodnotit cíle hry a začít tvrdě pracovat na nápravě rozporů mezi hrou a jejími hráči. Jejich úsilí se začátkem tohoto roku začalo vyplácet, když hra Ylands dosáhla historicky nejvyššího hodnocení v recenzích na službě Steam, které se vyšplhalo přes 80 %, a zároveň téměř zčtyřnásobila svou hráčskou základnu.

Vykoupení Ylands se dalo do pohybu v roce 2020 vydáním aktualizace "1.5: Enhancing Exploration". Tato aktualizace se zaměřila na herní mód Průzkum (nyní mód Dobrodružství) a odstartovala éru dobrodružství ve světě Ylands. Úspěch aktualizace přinesl potřebnou motivaci pro vývojářský tým, ale zároveň jej postavil před nové výzvy. Naslouchání komunitě se ukázalo jako správná cesta, jak tyto výzvy překonat. Díky zpětné vazbě hráčů se Ylands podařilo najít svůj hlas, směr a žánr.

Od aktualizace 1.5 vývojáři: vydali 7 aktualizací, přidali 90 funkcí do režimu dobrodružství, vytvořili 438 nových herních assetů, uzavřeli 4048 tasků, opravili 8598 chyb.

Největší aktualizace v historii Ylands dostala symbolický název 2.0 a znamená novou éru ve vývoji hry. Zároveň podtrhuje snahu týmu potěšit ty, kteří touží po velkých dobrodružstvích v okouzlujícím, barevném světě Ylands. Aktualizace Ylands 2.0 přináší:

  • Lore – Classy Adventurers Guild a první kampaňový ostrov.
  • Vylepšený tutoriál – plynulejší nástup do hry a uživatelské rozhraní pro nové hráče.
  • Handbook – pomáhá hráčům orientovat se ve hře a představuje jim lore Ylands.
  • Vylepšení boje – stamina, blokování a silné útoky, které hru dělají náročnější ale zábavnější.
  • Assety a crafting – nové a jednodušší rozhraní, které hráčům pomáhá vytvářet doslova cokoli.
  • Generování terénu – malebnější a rozmanitější jednotlivé ostrovy.
  • Nové main menu a obchod – méně zahlcující, jednoduchá navigace.
  • Mobilní prostředí – rychlé spuštění hry s přihlášením k účtu Google a Apple, PC cross platform vylepšení UX.
  • Několikanásobné vylepšení hratelnosti a obsahu – plavba po větru, snazší rychlé cestování, nová náhodná setkání atd.
  • V aktualizaci 2.0 najdete spoustu dalších vylepšení, celý seznam je však příliš dlouhý na to, aby zde byl uveden.

Vývojářský tým prošel během obtíží hry několika změnami. V důsledku toho opět převzal otěže v Ylands vedoucí projektu Aleš Ulm. Zde je jeho vyjádření k aktualizaci 2.0: "Recenze naší hry se od aktualizace 1.5 (tj. 2020) pomalu, ale vytrvale zlepšují. Naše komunita na Discordu se skládá ze stovek aktivních hráčů a stále se rozrůstá. Jsou přátelští a vstřícní, což je v herním světě zcela unikátní. Během posledních téměř tří let vývojářský tým i komunita Ylands společně přetvořili hru ve zcela nový zážitek. Všechna tato tvrdá práce nyní vrcholí vydáním aktualizace Ylands "2.0: Adventure Awaits".

Read this next