If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Z Neverwinter se stává free to play

Akční MMO podle pravidel DD.

Kooperativní RPG ze světa Dungeons and Dragons od Crypticu bude možné hrát zdarma. Hru Neverwinter totiž převzal pod svá křídla nový vydavatel Perfect World a rozhodl se z ní udělat free-to-play MMO.

A změní se i pár dalších věcí. Ačkoli hra používá pravidla D&D (pravidla 4. edice, což je takové upřesnění pro geeky), bude po vás vyžadovat rychlé reflexy a hodně klikání myší. Hra bude využívat modifikovaný engine, který Cryptic použil už na své MMO Star Trek Online a Champions Online.

Nejenže bude možné hrát základní hru zdarma, ale zajímavé je, že zdarma budou i další přídavky, které budou vydávány později. Cryptic a Perfect World chtějí vydělávat peníze výhradně na mikrotransakcích. Za skutečné peníze si budete moct nakupovat různé zboží, zvířátka do hry nebo kosmetické předměty.

Zajímavou věcí bude určitě nástroj s názvem Forge, pomocí které budou mít sami hráči možnost vytvářet různé questy a sdílet je s ostatními online. O tom už se mluvilo dříve, ale bylo to ještě předtím, než se tvůrci rozhodli změnit hru na F2P model, takže zda taková možnost zůstane, to je zatím ve hvězdách. Star Trek Online má ale podobný nástroj a je jeho součástí.

Jelikož ale Neverwinter prodělává takové zásadní změny, dá rozum, že vývoj bude trvat podstatně déle, než se původně předpokládalo. Hra měla vyjít do konce tohoto roku, ale vyjde až někdy v roce 2012.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments