If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za 30 hodin do nitra vesmíru v No Man's Sky

Výpověď raného hráče o chybách.

Člověk, který si hru obstaral za těžké peníze v předstihu (psali jsme v sobotu), tropí dál tvůrcům pěknou neplechu, i když nenatáčí další videa, jak slíbil.

Dle jeho výpovědi je No Man's Sky (Alza.cz) kratší, než mnozí předpokládali. Žádné stovky hodin objevování nekonečného vesmíru, nýbrž zábava jen na pár dnů.

"Tempo hry bylo v pohodě, dokud jsem nenarazil na snadno dostupnou surovinu, která v mých očích vše zazdila. Touto surovinou jsem pak poháněl tzv. skoky prostorem, díky čemuž jsem se dostal do centra galaxie, ústřednímu cílu celé hry, za 30 hodin hraní," uvedl člověk s přezdívkou daymeeuhn na Redditu.

Prý to není nějaký cheat či využití chyby ve hře, nýbrž její běžná vlastnost. Pokud se to potvrdí z dalších zdrojů nebo by to nebylo do vydání za týden napraveno patchem, bylo by to zklamání.

Dotyčný hráč vysvětlil, že se do středu vesmíru snažil prokousat, aby si zpestřil monotónnost hratelnosti, kdy se objevování nových planet (hlavní náplň) stalo rutinou - jakkoli prý jsou planety stále osvěžující svým terénem a kreaturami. Nikdy si prý neřekl, že by něco už jednou předtím viděl, což je fajn.

Ani po těch 30 hodinách přitom ještě nezkusil všechno, co No Man's Sky nabízí - např. nedoplaval na dno velkého oceánu, což má být strašidelné díky zvukům, či nezničil žádnou vesmírnou stanici. Mimochodem, ty mají být nedomyšlené, protože údajně můžete pohodlně přistát i na stanici, se kterou zrovna válčíte, a ihned se vám doplní štíty na maximální úroveň.

Navzdory chybám či nedodělkům, kdy třeba dochází k častému padání PS4 verze, nelze zaútočit na NPC, upgrady lodí jsou jen kosmetické (tz lepší se totiž nikde neobjevují), některé dělají pravý opak, než by měly, kreatury se zasekávají v mělké vodě, osobní inventář má nepochopitelně mnohem více slotů než loď, a obtížnost má být celkově velmi nízká (prý dosud ani jednou nezemřel), si vše vesměs užívá. Jen varuje, že nemusí být úplně tím, co od ní čekáte, zejména co se týče přestřelek ve vesmíru.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments