If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za Joela si v The Last of Us 2 nezahrajete

+ analýza dema, budou ještě další PS4 hry?

Naughty Dog budou v The Last of Us 2 (Alza.cz) pokračovat ve zvedání pomyslné laťky herních zážitků, avšak nebude to co do počtu ovladatelných postav.

Kreativní šéf Neil Druckmann v rozhovoru pro IGN potvrdil, že Ellie bude ve dvojce jedinou ovladatelnou postavou hráčem. To znamená, že za Joela si tentokrát nezahrajete, minimálně ne v základní hře (o DLC nevíme).

Bude to změna oproti jedničce, kterou jste skoro celou hráli za Joela a jen v pár závěrečných pasážích za Ellie. Možná to někoho zklame, ale jinak to dává smysl: od začátku to bylo stavěno tak, že hra bude soustředěna na Ellie a jak postupem času roste.

Z The Last of Us 2 se také můžete mrknout na podrobný technický rozbor E3 dema od NX Gameru, který upozorňuje na řadu věcí, co byste si možná jinak ani nevšimli:

Více o hře ve včerejším článku nebo v té úchvatné prezentaci z E3 Showcase od Sony.

Ta mimochodem ústy Shuhei Yoshidy, prezidenta celosvětových studií, uvedla, že má ještě v rukávu nějaké nové, zatím neohlášené PS4 exkluzivity.

Abyste to chápali správně, tazatal narážel na to, jestli už se příští hry nebudou chystat rovnou pro PlayStation 5. Na to nepřišla přímá, doslovná odpověď, ale berme to tak, že nějaké nové PS4 hry ještě příští rok od Sony vzniknou, i když to třeba nebudou pecky úplně té nejvyšší kategorie, u těch by bylo logické si je schovat spíš na start PS5, pokud přijde ve 2020.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments