If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za MP Call of Duty se nikdy nebude platit

Activision na tom skálopevně trvá.

Navzdory častým náznakům a obecnému přesvědčení trvá Activision na tom, že za multiplayer v Call of Duty se nebudou platit žádné poplatky. A to platí jak pro aktuální hit Call of Duty: Black Ops, tak pro všechny budoucí Call of Duty tituly.

„Budeme si účtovat poplatky za multiplayer? Odpověď je ne," prozradil Eric Hirshberg, šéf Activision Publishing. „Zážitek, který hra nabízí hned v krabici, to spojení se s online komunitou pro hraní Call of Duty, je absolutně nedílnou součástí a za to si nebudeme nikdy účtovat poplatky," řekl Hirshberg pro web Industry Gamers.

Hirhshberg také okomentoval výroky Michaela Pachtera, analytika z Wedbush Securities, který zpoplatněný multiplayer v Call of Duty také naznačoval. Pachter tak podle Hirshberga jen přemýšlí v širším měřítku a dívá se na obecné trendy ve všech odvětvích, například ve filmové branži. „Rozhodně se chování zákazníků mění směrem k dlouhodobým online vztahům. Ale na konci stejně musím říct, že my jednoznačně nebudeme chtít za multiplayer poplatky a to vůbec nikdy," dodal Hirshberg.

Tato rázná slova šéfa Activision Publishing jistě spoustu hráčů potěšila, ale otázkou je, jak dlouho bude tvrzení Hirshberga trvat? Je nepravděpodobné, že by Activision skutečně v následujících několika letech nezačal za multiplayer Call of Duty vybírat nějakým způsobem poplatky. U tak velkého titulu si to může dovolit, pokud bude hranice nastavena na rozumnou úroveň a budou dobře vymyšlené bonusy pro prémiový model (doufejme tedy, že bude i nějaký model bez poplatků).

Tlak na zpoplatnění multiplayeru a získání tak dalšího obřího kontinuálního zdroje příjmů (hned po World of WarCraft) jistě vzejde i z neúspěchu posledních Hero her – DJ Hero 2 i Guitar Hero: Warriors of Rock se zatím prodávají bídně a Activisionu tím pravděpodobně vyschla jedna zlatá žíla. A nějakou dobu bude jistě trvat, než objeví novou. Do té doby by byly ohromné příjmy z multiplayeru Call of Duty příliš zajímavým artiklem na to, aby se o něm Hirshberg takto kategoricky vyjadřoval.

Comments