If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za odstraněním GTA remasterů je nechtěné obsažení interních souborů i hudby

Kauza pokračuje.

V pátek jsme zde psali o podivných okolnostech odstranění Grand Theft Auto remasterů z nabídky obchodu a nemožnosti je spustit na PC.

Tlak médií i hráčů, kteří z titulu tzv. review-bombingem udělali nejhůře hodnocenou hru na Metacritic všech dob s uživatelským hodnocením jen 0,5% (hned před Warcraft 3 Reforged s 0,6%), donutil Rockstar aspoň k částečnému vysvětlení, které však posléze ze sociálních sítí zmizelo:

"Naše aplikace Rockstar Launcher je zpět v provozu, ale GTA trilogie není dostupná k hraní či zakoupení kvůli tomu, že odstraňujeme soubory, které byly v PC verzi nechtěně obsaženy. Omlouváme se za problémy a věříme, že budeme mít správnou verzi hry k dispozici co nejdříve".

Podle dataminerů jde o to, že pokud by titul nebyl stažen z nabídky, reálně by hrozilo opakování žalob a nechvalně proslulé kauzy Hot Coffee z minulosti.

V Definitive edici na PC totiž měla být zapomenuta nejen některá hudba, na kterou už výrobce nemá licenci (pouze byla ve hře deaktivovaná, ale samotná hudba v souborech stále zůstala).

Dále tam měly být zahrnuty zdrojové kódy, komentáře vývojářů, interní nástroje (které mohou být využity moddery) a plno jiných perliček ze zákulisí, které si Rockstar obvykle velmi přísně hlídá.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments