If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za podezřelých okolností odloženo The Day Before o osm měsíců

Přitom to byla nejvíce očekávaná hra na Steamu.

Celé to začíná hodně smrdět, skoro to až místy evokuje fiasko okolo nikdy nevydaného survival hororu Abandoned. Vlivné osobnosti, jako třeba hlavní moderátor na Discordu, navíc začínají pochybovat, jestli hra vůbec reálně existuje, protože ani oni nikdy neviděli žádnou ukázku přímo z hraní.

Ale věřme, že to snad není rafinovaný podvod, už třeba jen kvůli spolupráci vývojářů s Nvidia, která by se na něčem takovém rozhodně nepodílela. Snad to tedy nebyl jen cíl vylákat z peněženek hráčů finance za předobjednávky - byť řada vlastností tohoto zombie MMO survivalu zněla až příliš dokonale, či jako vykrádačka The Last of Us, The Division či Mudrunner.

Faktem každopádně je, že Steam tento týden úplně odstranil produktovou stránku The Day Before, což se stalo překvapivě pouhý měsíc před plánovaným vydáním začátkem března.

Důvod se zdá být až neuvěřitelně diletantský - studio Fntastic si prý zapomnělo zaregistrovat ochrannou známku pro hru a někdo jim ji prostě vyfoukl. Přitom dlouho byla tou nejvíce vysněnou od uživatelů Steamu (nejčastěji zařazena do seznamu přání), teď je v žebříčku až druhá po Hogwarts Legacy.

Oficiálně to je nazváno jen "drobnou technickou obtíží, která potkala vícero titulů v minulosti", ale zní to podezřele, už jen kvůli odsunu vydání o dlouhých osm měsíců až na 10. listopadu 2023.

V době ohlášení hry v lednu 2021 prý byla značka k dispozici, ale někdo se o ni rychle přihlásil u patentového úřadu v USA a úspěšně ji dostal pod svou kontrolu. Tvůrci tvrdí, že o tom nic netušili, což je divné. Slíbili však fanouškům, že vše rychle vyřeší:

"Rozumíme tomu, že tento krok řadu z vás zklame, ale snažíme se o vydání co nejlepší možné hry. Stoprocentně se budeme soustředit na hru samotnou. Zamýšleli jsme dát ven dlouhé video z hraní, ale teď musíme počkat".

Toto vyjádření ovšem vyvolalo další pochyby, zda nemusí být překopány základní mechanismy, aby hra vůbec fungovala správně. Někteří navíc připomněli zvláštní zvěsti o snaze o přesun na nový engine, či kterak s vývojem pomáhají neplacení dobrovolníci, což pak bylo složitě vysvětlováno, kterak to má být normální.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments