If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za týden se dozvíme vydání Kingdom Come

Oznámení o oznámení.

"Zastavte se příští pátek 9. června na našem YouTube kanálu, budeme pro vás mít globální oznámení," praví Warhorse Studios v dnešním teaser videu s průletem středověkou českou vesnicí, která mnohým evokuje The Elder Scrolls, a po cestě až na kopeček, kde vůdce na věrně animovaném koni vydá pokyn k útoku početné armády. Symbolické vzhledem k tomu, o co nejspíš půjde.

Je nad slunce jasné, že by to mělo být ohlášení oficiálního termínu vydání finálky prvního aktu Kingdom Come Deliverance (Alza.cz), souběžně v krabicích a digitálně pro PC/PS4/X1, jinak by tam nebylo to slovo "globální".

Výrobci obvykle datum avizují tak půl roku předem, aby měli dostatek času na rozjetí marketingové propagace. Ale když se o domácí RPG simulaci všude hojně mluví už pěknou řádku let díky předčasnému přístupu a když měli Deep Silver na přípravy jejich úkolů skoro rok času, asi by mohly stačit tři čtyři měsíce. Za nás proto tipujeme polovinu září, maximálně říjen letošního roku, později by mohla být hra semleta vánočními trháky a rozruchem okolo Scorpio.

Nejdůležitější je každopádně v tuto chvíli něco jiného: když už zkušený vývojář takto přistoupí k (slibu o) veřejnému oznámení termínu, musí si být natuty jistý, že ho zvládá. Čili Kingdom Come už nyní musí být ve fázi těsně před dokončením a tvůrci jsou proto sebevědomí, že zbylé naplánované práce příští měsíce v klidu stihnou, jinak by ten termín příští pátek (mimochodem těsně před E3) neoznamovali.

Na Twitteru včera také srovnáním upozornili, jak obtížné je rozeznat skutečnou fotku hradu od toho ve hře: "Zrekonstruovali jsme všechny hrady, kostely a celou mapu tak, aby byla blízko realitě, jak je to jen možné."

Comments