If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za únik GTA 5 padla omluva, Rockstar je hluboce zarmoucen

Co vzkazuje fanouškům?

Rockstar je snad nejvíce ze všech herních firem pověstný tím, že vždy musí mít všechno pod absolutní kontrolou. Bez jeho schválení a souhlasu nesmíte například provést ani malinkou změnu v reklamním banneru nebo na své náklady uspořádat lokální párty k vydání některé jeho hry. Páteční předčasný únik Grand Theft Auto 5 a vydolování (nejen) seznamu skladeb proto pro něj muselo být hořkou pilulkou. Speciálně když k němu došlo oficiální cestou a nikoli nějakým loupežným přepadením, jaká budete provádět v samotné hře.

Sony, která má vše na svědomí, se proto musela přiznat jako viník, potvrdit, že evropští uživatelé PlayStation Store měli po nějaký čas přístup "k určitým podkladům GTA 5" a hlavně si veřejně posypat popel na hlavu prohlášením: "Upřímně se omlouváme Rockstaru i fanouškům GTA po celém světě, kteří byli vystaveni uniklému obsahu."

Rockstar na kauzu, která zastínila závěr Gamescomu, reagoval též: "Jak si asi dokážete představit, jsme hluboce zarmouceni únikem a tím, že se v předstihu šíří spoilery." GTA 5 prý reprezentuje tvrdou práci mnoha lidí po spoustu let a ti se nemohou dočkat oficiálního vydání 17. září.

Každý, kdo do diskuse na homepage napíše něco o úniku, bude až do dne vydání zabanován. Tvůrci to zdůvodňují tím, že nechtějí nechat šířit dezinformace, podvrhy nebo cokoli, co nemusí být pravda. Také požádali web GTAForums, aby odstranil veškeré příspěvky hovořící o uniklých souborech.

Na druhou stranu, když Rockstar povolil existenci pre-loadu z PSN, asi musel počítat s tím, že se stane zdrojem takového šmejdění nadrženými příznivci série - zvlášť když toho o hře pořád ještě hodně nevíme a většina má být překvapením až při vlastním hraní. Původní plán totiž byl, že se na PlayStation Store pre-load digitálky objeví 13. září, tedy čtyři dny před vydáním, tudíž by se to samé stalo, i pokud by Sony nepochybila.

Comments