If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zabanovaných Xboxů není milion

Šéf Xbox Live upřesňuje informace.

Podle šéfa Xbox Live Marca Whittena jsou titulky typu "Milion uživatelů Xbox Live zabanováno" poněkud přehnané. Během rozhovoru s Venturebeat prozradil, že počet zabanovaných uživatelů používajících modované Xboxy 360 se k milionu ani nepřiblížil.

"To číslo jsme vůbec nepublikovali," říká Whitten. "Vůbec vám nedokážu vysvětlit, proč by si někdo myslel, že jsme zabanovali milion uživatelů. Začal to tvrdit pouze jeden zdroj a ostatní to jednoduše převzali." První s informací přišel InformationWeek.

Marc Whitten samozřejmě nekomentoval, kolik uživatelů ban dostalo, ale to se ani nelze divit. V Microsoftu většinou nekomentují ani samotné bany, jak je uživatelé mohou dostat a co se jim při banu stane s konzolí.

K této zprávě se také váže ještě jedna. Právnická firma Abington IP podala na Microsoft žalobu kvůli tomu, že bany uživatelů oddalují až po vydání velkých her jako byla série banování po vydání Halo 3: ODST a Modern Warfare 2.

Právnická firma věří, že Microsoft chtěl jednoduše, aby si co nejvíce lidí zaplatilo účet na Xbox Live a až poté rozdávali bany (uživatelé už zaplatili). Má jít o společnou žalobu zabanovaných uživatelů Xbox Live, kteří nedostali zpět své peníze.

Tagged With

Comments