If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zakladatelé BioWare prý odešli kvůli reakcím na Mass Effect

Možná toho na ně bylo už moc.

Chcete vědět, proč z BioWare odešli jeho zakladatelé Ray Muzyka a Greg Zeschuk? Trent Oster, bývalý vývojář z BioWare říká, že by za jejich odchodem mohly stát i reakce fanoušků na poslední Mass Effect a Star Wars: The Old Republic.

V rozhovoru pro NowGamer Trent Oster prozradil, že když si naposledy povídal se Zeschukem, zdál se mu zcela viditelně unavený.

"Naposledy, když jsem se s ním potkal, úplně jsem viděl, jak je vysátý," prozradil. "Řekl jsem mu, ať se na to vykašle a zmizí. Asi si tu mojí radu vzal za svou víc, než bych býval očekával. Také si myslím, že negativní reakce fanoušků na Mass Effect 3 a Old Republic s tím měly něco společného."

"Musíte milovat hry a dát do nich své srdce. Když potom fanoušci dělají petice proti vaší práci, je hodně těžké se s tím smířit. Zejména, když spoustu let děláte přesčasy, abyste udělali nejlepší hru. Nejde se té negativitě vyhnout, když má ten titul vaše jméno a název vaší firmy."

Že tedy odešel Greg Zeschuk, to ho nepřekvapilo. Zato ho překvapil také odchod Raye Muzyky, protože si myslel, že v EA vydrží mnohem déle a postupem se vypracuje až na samotného šéfa společnosti. "Myslel jsem, že jeho cílem je nejprve získat místo Franka Gibeaua a nakonec i Johna Riccotella jako ředitele EA."

Podle jeho názoru přerod The Old Republic na free-to-play bere EA jako nezdar a obvinilo z toho právě Raye Muzyku, což značně poškodilo jeho případný růst ve společnosti. "Myslel jsem ale, že bude víc bojovat."

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments