If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač 3 i po letech s 50 miliony dolarů, CD Projekt Red už druhým největším studiem Evropy

+ figurka Cyberpunk 2077.

Za nápad udělat z původních knih od Sapwkovského seriál na Netflixu mohou v polském studiu líbat ruce.

Že oživil zájem o skoro pět let starou RPG hru Zaklínač 3, to víme z výskytu v hitparádách či nových rekordech počtu hráčů. Ale teprve nyní jsme se dozvěděli přímo z oficiálních míst, jak moc dobře se prodával.

Celkové tržby jen ze Steamu mezi obdobím 1. října 2018 a dneškem překonaly neuvěřitelných 50 milionů dolarů, pochlubil se CD Projekt Red a poděkoval všem za podporu. Kolik hra díky seriálu vydělala na jiných platformách, jako jsou konzolové obchody či GOG, bohužel nesdělil.

Díky tomu navíc Poláci dosáhl na lepší podmínky od Valve, takže ze všech budoucích prodaných kusů Zaklínače 3 na Steamu bude mít 80 procent z tržeb (nikoli 75 či 70 procent).

Hodnota CD Projektu Red na burze zase narostla tak, že se z něj stalo druhé největší herní studio v Evropě. Před ním je pouze UbiSoft s momentální tržní hodnotou 9,5 miliardy dolarů, zatímco hodnota CDP tento týden stoupla na 8 miliard dolarů. Tuto částku by nyní dostali akcionáři, pokud by se všech svých akcií zbavili, zatímco před měsícem šlo by to dělalo jen 6,8 miliardy dolarů, upozornil GameSpot.

Související zprávou je, že vydavatelství Dark Horse dnes na veletrhu ToyFair 2020 oznámilo dvě nové figurky na motivy příští hry Cyberpunk 2077.

Jedná se o Johnnyho Silverhanda a také mužskou verzi hrdiny V, což je obrázek, který sehnali na ComicBook.

Obě figurky mají velikost 9,5 palců, na podstavci emblém Samurai ze hry a stojí vždy 50 dolarů.

Comments