If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač 4 oficiálně oznámen, bude na jiném enginu

Jediný obrázek + exkluzivní hra CD Projektu Red pro obchod Epicu.

Polské studio už před lety řeklo, že chystá další díl oblíbených akčních fantasy RPG, takže fanouškům bylo vše jasné, ale teprve dnes to oficiálně potvrdilo.

Ano, skutečně je čtvrtý Zaklínač ve vývoji, přičemž "má vykopnout novou ságu z této série", ať už se pod tím skrývá cokoli.

"Zatím nebudeme hovořit o žádných detailech, co se týká příběhu, postav, mechanismů či zápletek v příběhu, bylo to pouze počáteční oznámení," zdůraznil globální PR ředitel studia Radek Grabowski na Twitteru. Podle něj se hra opravdu jmenuje Zaklínač 4.

Jediný oficiální artwork naznačil, že pokračování nejspíš bude bez Geralta, protože tento sněhem pokrytý medailonek určitě není ze School of the Wolf. Nosí ho obvykle Ciri a je ve School of the Cat (škola čarodejnic?), z čehož znalci vydedukovali, že by snad ona mohla být hlavní postavou. Možná je také orientace na fiktivní School of the Lynx.

Překvapením určitě je, že hra už nepošlape na interním REDengine od CD Projektu Red, nýbrž na Unreal Engine 5, čímž se zahajuje víceletá strategická spolupráce s Epicem.

Není jen o obyčejném licencování enginu, ale i o úzké kooperaci na vývoji příštích generací Unreal Engine, aby byl co nejlépe šitý na míru zážitkům z otevřených světů.

Technický ředitel Paweł Zawodny to komentoval slovy, že změna enginu jim umožní zlepšit celý vývojový proces a mít okamžitě přístup ke špičkovým nástrojům. Prý je pro autory velmi výhodné a efektivní, když takto co nejdříve mají jasno o technickém směřování příští hry, protože v minulosti utratili spoustu peněz, času i energie na neustálou evoluci a adaptaci REDengine, který už nyní zřejmě přestal dostačovat.

Vedle Zaklínače 4 se CDPR souběžně dohodl s Epicem na vytvoření jedné další exkluzivní hry přímo pro jeho digitální obchod. I ta bude na Unreal Engine 5, ale tady je detailů ještě méně. Ze změny strategie studia na tzv. Red 2.0 pouze vyplynulo, že začne dělat na více titulech naráz, nikoli pouze na jediném jako dosud, což se nevyplatilo s Cyberpunk 2077.

Samotný Zaklínač 4 však exkluzivitou Epicu nebude, najdete ho standardně na vícero různých obchodech, uklidnili autoři.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Witcher 3: Complete Edition

Nintendo Switch

The Witcher 3: Wild Hunt

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments