If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač 2 obžalován za odstranění DRM

Namco prý dluží CD Projektu pár milionů.

To, co většina hráčů kvitovala s povděkem, přidělává polskému CD Projektu starosti a skončí kvůli tomu před soudem. Jeho distribuční partner Namco Bandai totiž podal na tvůrce Zaklínače 2 žalobu, protože se mu nelíbí, že ze hry odstranili ochranu proti kopírování (DRM). Stalo se tak prostřednictvím patche vypuštěném relativně krátce po vydání hry.

Jak zjistil server Gamepur, může to být jen záminka. Hlavní příčina sporu mezi Namco Bandai a CD Projektem Red totiž je v něčem trochu jiném.

Šéf CD Projektu Adam Kicinski řekl, že Namco jim zdržuje platby za vydání PC verze Zaklínače 2 v západním světě. "Nicméně naše finanční situace je momentálně velmi dobrá a absence pár milionů nebude mít vliv na naše současné aktivity," dodal, aniž by upřesnil, o které měně hovoří.

Kvůli tomu pak asi Namco přišlo o distribuci konverze pro Xbox 360, které se ujali konkurenční THQ, což pozorovatele zvenčí velmi překvapilo. "Namco na ní mělo přednostní právo, ale nevyužilo ho, takže jsme se rozhodli pro nabídku THQ. Věřím, že celá záležitost skončí dohodou. Pokud ne, věřím, že u soudu vyhrajeme," uzavřel šéf CD Projektu svůj nečekaně otevřený komentář.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments