If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač 2 počátkem roku 2011

CD Projekt prozradil další detaily.

Polská společnost CD Projekt oznámila, kdy by mělo vyjít očekávané RPG Zaklínač 2. The Witcher 2: Assassins of Kings, jak bude znít oficiální název hry, by měl vyjít v prvním čtvrtletí roku 2011 na PC. V plánu jsou také konzolové předělávky hry, ale datum jejich vydání zatím nebyl oznámen.

"Ano, je to pravda, v tomto období by měla hra vyjít," potvrdil Eurogameru Alek Pakulski z CD Projektu. "Náš engine je multiplatformový, ale další oznámení přijdou v budoucnu."

Na dotaz, zda vyjdou konzolové verze až po vydání PC hry Alek řekl: "To teď nemůžu říct, ale nebojte, určitě o tom budeme v budoucnu informovat." Stejně tak vydá CD Projekt tiskovou zprávu o jejich novém enginu, na kterém Zaklínač 2 poběží.

Ve Spojených státech bude hru distribuovat Atari, v Evropě to pak bude CD Projekt a v Rusku 1C.

Zítra by měla v Polsku ohledně Zaklínače 2 proběhnout tisková konference, během které bude představeno i hraní hry. Zajímavé je, že tisková konference bude přenášena online na této adrese.

"Bude to poprvé, co veřejnosti představíme přímo hraní hry," říká Alek Pakulski nadšeně.

Jak se zdá, server GameSpot už část ze hry viděl a napsal své první dojmy. Podle GameSpotu bude Geralt v Zaklínači 2 bojovat proti zlému elfovi Lorvethovi a tajemné postavě říkající si Kingslayer.

Tentokrát se zdá, že Geralt také nebude na své dobrodružství sám, ale jako parťačka se k němu připojí Triss Merigold - rudovlasá kouzelnice z první hry. Jako třetí partu doplní Vernon Roche. Tyto postavy nebude možné ovládat, ale budou přerušovat konverzace.

Do konverzací totiž budou moct zasahovat i další osoby a bude ubíhat čas, který máte na nějakou odpověď. Když nestihnete vybrat alternativu, vybere se defaultní možnost.

Zaklínač 2 se nebude stejně jako jednička vyhýbat sexu, ale místo erotických kartiček uvidíte opravdové animované sekvence, nejspíš podobné jako v Dragon Age. GameSpot popisuje, jak se Triss svlékne pomocí magie a skočí na Geralta.

Souboje tentokrát nebudou na kola, ale budete mít možnost nepřátele mydlit jako Kratos v God of War. Také půjde kombinovat několik lehkých útoků za sebou a dokončovací těžký útok.

Nezapomeňte se také podívat na první pořádnou upoutávku ze Zaklínače 2 (údajně celá v enginu hry!).

Comments