If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Založena Asociace českých vývojářů her

K čemu bude sloužit?

Obdobná aktivita u nás už kdysi existovala pro distributory her (AHP, Asociace herního průmyslu), ale po odchodu EA a dalších změnách na trhu byla její aktivita ukončena.

Tento týden vzniklo něco slibnějšího a díky digitální distribuci na Steamu a mobilních tržištích i perspektivnějšího, co bylo už dlouho potřeba vzhledem k mnoha úspěchům českých her ve světě, přestože stát jejich podporou moc nehýří, na rozdíl od jiných zemí či ve srovnání například s filmy.

Domácí vývojářská studia totiž založila Czech Game Developers Asociation, tedy asociaci českých vývojářů her.

Oznámil to Dan Vávra z Warhorse na svém Twitteru, kde lze z přiložené fotky poznat některé známé osobnosti, jako je třeba Jakub Dvorský z Amanita Design nebo v modrém triku vpravo ředitel z Wargamingu (World of Tanks), který nedávno otevřel pražskou pobočku.

Zatím k tomu nevznikla žádná tisková zpráva ani není moc detaiů o všech členech či fungování (členské příspěvky, mluvčí atd.), potvrzena byla účast mimojiné Bohemia Interactive Studia.

Vávra, který byl zvolen do představenstva asociace, pouze utrousil, že budou reprezentovat společné zájmy herních studií při jednání s dalšími subjekty, jako jsou třeba vzdělávací instituce či stát, což by mělo ve finále pomoci všem zúčastněným.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments