If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zampella a West povídají o Respawn

Na celou záležitost reagoval také Activision.

Vince Zampella a Jason West, kteří včera oznámili založení vývojářské společnost Respawn Entertainment, jejíž hry bude vydávat Electronic Arts, si konečně našli čas a o své budoucnosti pohovořili.

Nemohli nijak komentovat své současné problémy s Activisionem, ale alespoň naznačili, co je teď čeká. Jelikož Respawn Entertainment je zatím jen Zampella a West, čeká je v tomto a následujícím týdnu nejprve hledání kanceláří a pak také nábor nových lidí.

Zatím nemohou mluvit o tom, co připravují, ale rozhodně nemáme očekávat žádnou XBLA/PSN hru. "Naše hra bude velký letní blockbuster," řekli. Nedokázali ani naznačit, jaký herní žánr to bude. Teď se prostě soustředí na to dát dohromady tým.

Důležité je, že veškeré hry, které Respawn vyrobí, bude zcela vlastnit, což znamená, že i všechny věci ke hrám přidružené (komiksy, knihy, filmy atd.) budou v jejich režii. V režii Electronic Arts bude pouze vydávání her a marketing, na kterém ale budou s Respawn velice blízko spolupracovat.

Co se týče zaměstnanců, dá se docela předpokládat, že k sobě přitáhnou pár lidí z Infinity Ward, odkud docela masově velice zkušení vývojáři odchází. Včera z Infinity Ward odešel programátor Jon Shirin, který tam pracoval dlouhých 6 let. Není to tak dlouho, co z IW odešel také hlavní designér Todd Alderman a hlavní softwarový designér Francesco Gigliotti.

Activision také reagoval na zprávu o Respawn pod hlavičkou EA: "Activision tím oznámením není ani v nejmenším překvapen vzhledem k aktivitám, které popisujeme v protižalobě na Jasona Westa a Vince Zampellu. My se těšíme na pokračování spolupráce s Infinity Ward, kde je stále spousta talentovaných lidí, na nových a zajímavých projektech."

Comments