If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaplaťte za starší EA hry vč. Dead Space 3, kolik chcete

Nemyslitelné: Humble Bundle i s Battlefield 3 za kilčo!

Kdo by to byl býval kdy řekl, že v rámci akce The Humble Bundle, která se zpočátku proslavila balíčky nezávislých titulů, se jednoho dne dočká i těch největších a nejnákladnějších her od firmy typu Electronic Arts, které tím pádem každý může získat doslova za hubičku?

EA to zčásti koncipovali jako reklamu na sebe i na svůj Origin, kde se musí většina her aktivovat (alternativně ze Steamu). A také coby iniciativu pro zlepšení své dříve pošramocené pověsti u koncových hráčů. Nejen kvůli směšné ceně, za kterou můžete mít osm (!) známých titulů z jejich produkce, ale i díky věnování celého jejich podílu z tržeb hned několika charitativním organizacím. Ano, čtete dobře, EA věnují veškeré své výnosy z tohoto The Humble Origin Bundle na charitu a nebudou z prodejů nic mít. Svět se zbláznil?

Dead Space 1, Dead Space 3, Burnout Paradise (The Ultimate Box), Crysis 2 (Maximum Edition), Mirrors Edge a poslední Medal of Honor takto můžete mít v digitálních verzích za pouhý dolar, tedy 20 Kč. A pokud zaplatíte celkově minimálně pět dolarů, tedy aspoň 100 Kč, což byste rozhodně měli, obdržíte navíc ještě The Sims 3 a Battlefield 3.

Musíme se přiznat, že s tím vším nás EA docela šokovali, protože to možná jde považovat za až zbytečné mrhání něčím, o co je nejspíš stále ještě zájem standardními prodejními kanály (ačkoli sami EA tu křivku odbytu znají nejlépe a možná není taková, jak se zvenčí domníváme). To samé lze říct o Dead Space 3 teprve z letošní zimy (recenze), co jinak pro PC pořád běžně stojí tisícovku.

Kamenným obchodům tak mohou zůstat oči pro pláč, protože nemalá část ze starého katalogu, resp. re-edic EA se ode dneška stala de facto neprodejná, když tato internetová akce poběží ještě dva týdny a mluví o ní celý svět. Pokud byste si všechny výše uvedené hry dnes koupili v ČR v krabicovkách, vyšly by vás dohromady na přibližně 3000 Kč. Není proto divu, že tento The Humble Origin Bundle trhá veškeré rekordy: za úvodní 2,5 hodiny vygeneroval tržby milion dolarů a za první půlden nabídky využilo přes 600 tisíc lidí.

Ale EA jistě moc dobře vědí, co dělají: ať už kvůli dodatečným výnosům z DLC pro Battlefield 3, z mikrotransakcí v Dead Space 3, ze zviditelnění série Mirrors Edge před pokračováním nebo prostě kvůli blížícímu se konci jedné herní generace, která na konzolích nebude kompatibilní s tou příští a tím poklesne hodnota veškerého staršího softwaru.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Battlefield 3

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS

Burnout Paradise

PS3, Xbox 360

See 5 more

Burnout Paradise: The Ultimate Box

PS3, Xbox 360, PC

Crysis 2

PS3, Xbox 360, PC

Dead Space 3

PS3, Xbox 360, PC

Medal Of Honor

PS3, Xbox 360, Nintendo GBA, PC

Mirror's Edge

iOS, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments