If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zápletka seriálového Resident Evil unikla z Netflixu

+ objasnění loga hry a čínské laboratoře.

Doba pozaklínačová znamená, že když se někde něco šustne ohledně adaptace další hry do TV seriálu, davy šílí (viz úterní Dobré ráno).

Že je Resident Evil na Netflixu realitou, dokládá popisek zápletky příběhu, který se krátce objevil přímo na jeho serveru, než byl promptně smazán. Ale služby jako Web.Archive.org fungují spolehlivě...

"Město Clearfield z Maryland dlouho stálo ve stínu tří zdánlivě nesouvisejících kolosů - korporace Umbrella, uzavřeného ústavu Greenwood a státu Washington D.C. Avšak dnes, 26 let po objevu T-viru, tajemství těchto tří subjektů začne vyplouvat na povrch při prvních příznacích epidemie".

Žádné další detaily zatím oficiálně nevíme, podle Deadline má jít o originální (nový) příběh Netflixu. Výrobou je pověřena německá společnost Constantin Film (držitel filmových práv na sérii), která v lednu teprve hledala výkonného producenta, takže je vše zjevně teprve v plenkách.

Cílem prý je rozšířit universum Resident Evil na pole TV seriálů a prohloubit současnou mytologii. Jistotou je přítomnost typických prvků pro tuto sérii, jako jsou akční sekvence či Easter eggy.

Zasazení dějiště do Marylandu při natáčení údajných osmi epizod v Jižní Africe (prý od června) zní poněkud zvláštně, ale vyplývá z toho, že to asi nebude animák.

Mezitím se vyjasnila jedna jiná záhada: proč má zlá korporace Umbrella ze hry Resident Evil velmi podobné logo jako výzkumná laboratoř v Číně, což v době šíření koronaviru vyvolalo pozdvižení. Prý šlo o pouhý vtip. Laboratoř Ruilan Bao Hu San Biotech Limited navíc nesídlí ve Wuhanu, nýbrž v Šanghaji. Podobnost jejího loga s hrou je čistě náhodná a nemá to žádný souvislost se současným koronavirem.

Tagged With

Comments