If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zvěsti o vlastnostech Wii 2 před E3

Výkonnější než PS3/X360 a ovladač s HD obrazovkou?

Update 23:00 - Zprávy o chystaném představení nové herní konzole od Nintenda na E3 zaslechl i Game Informer a to prý hned z několika na sobě nezávislých zdrojů. Konzole dokonce už prý měla být ukázána spolupracujícím firmám, které údajně mají mít dostatek času na vývoj her, než přijde někdy v roce 2012 na trh.

"Nintendo na to jde dobře, nejedná se jen o pozlátko jako Wii," řekl GI anonymní zdroj, podle nějž toho nová konzole dokáže více, než aby byla pouze nazýváná jako "Wii HD". Pohybové ovladače prý opět sehrají velkou roli, ale zatím není jasné, jestli bude zpětně kompatibilní se staršími hrami pro Wii. Zástupce Nintenda ani tyto zprávy Game Informeru nepopřel (jak by se jistě stalo, pokud by šlo o nesmysl). Pouze dodal, že máme vydržet...

Update 01:00 - s rozšiřujícími informacemi z vlastního zdroje přišel i britský web CVG. Podle něj bude mít nová konzole, nazývaná jednoduše Wii 2, plnohodnotnou HD grafiku "lepší než dokáží současné konzole Sony a Microsoftu". Oproti PS3/X360 prý má být tato konzole Nintenda hardwarově výkonnější. A hlavně přinést zbrusu nový ovladač, který "nebude pouze vylepšeným Wii Remote", protože dokonce přímo v ovladači má být zabudovaná HD obrazovka!

Nejmenovaný zdroj CVG neuvedl, jestli tato obrazovka v ovladači bude dotyková, ale na každý pád to otevírá možnost inovací do her pro Wii 2. Přední vydavatelé prý jsou se vším stručně obeznámeni a už kutí startovní tituly, které údajně vypadají nadějně.

Navíc tento zasvěcený člověk prohlásil, že tato nová konzole bude zpětně kompatibilní s hrami pro Wii 1. To bylo uvedeno na trh o Vánocích 2006 a pokud by všechny dnešní zprávy byly pravdivé, jeho životnost by se počítala pouze na 5 let. Na druhou stranu, Nintendo nikdy (narozdíl od Sony a Microsoftu) neprohlašovalo, že životní cyklus Wii bude deset let, takže mu nikdo nemůže nic vyčítat.

Původní zpráva - Éterem se začaly šířit zvěsti, že na tiskové konferenci Nintenda začátkem června na výstavě E3 se dozvíme něco velkého. A tím se zřejmě nemyslí předpokládané snížení ceny Wii na 150 amerických dolarů, jak se spekulovalo včera. Vše nasvědčuje tomu, že b mělo jít o něco mnohem zásadnějšího.

Ilustrační obrázek červené verze prvního Wii.

Vedle nás se to doslechla třeba i americká pobočka Eurogameru od předních analytiků v herním průmyslu. Podle nich by však v současné době bylo Wii 2 příliš riskantní, když tady existuje velká hráčská základna na prvním Wii.

Tím, že zatím nepotvrzený pokles prodejní ceny Wii má údajně nastat už v květnu (o něčem takovém prý Nintendo dává vědět obchodům s třítýdenním předstihem, což by sedělo) měsíc před výstavou, navozuje pocit, že se tím možná vyklidí pole pro něco důležitějšího. Tablet od Nintenda je vysoce nepravděpodobný, protože by sebral pozornost od novinky 3DS. To spíš nadějněji vypadá nějaké Wii HD, zpětně kompatibilní, s lepší grafikou a funkcemi. Jisté je zatím jediné: úterý 7. června se vyplatí v kalendáři červeně zakroužkovat - český Eurogamer bude osobně u toho.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments