If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PREVIEW: Zásadní únik o Titanfall

Zipline, střílny, mapy levelů, kampaň, generace...

Na to, že Titanfall (dojmy) vychází už za týden (pro PC/X1) a že je nazýván nejdůležitější hrou jara, jsme toho o něm dosud tolik nevěděli. Respawn zjevně dost nestíhá, možná ani organizovat poslední akci pro novináře, takže se asi nebude zlobit, když pro něj pohodlněji a bez práce v noci na dnešek utekla nálož nových informací prostřednictvím Redditu.

Předně to jsou hi-res screenshoty z většiny obsažených map v plné verzi, kterých bude nakonec 15. Potkáte v nich i to spekulované monstrum, kterým je jakýsi vysoký dinosaur. Také budete jezdit vzduchem na zipline oběma směry, nahoru i dolu, což se prý hodí zejména v CTF zápasech pro rychlý úprk. Stačí přidržet tlačítko pro reload, čímž se připnete na kraji zipline nebo i uprostřed, jste-li dostatečně blízko.

Na střechu budov, odkud mají široký rozhled, půjde nainstalovat nově odhalená těžká fixní střílna (též na obrázku níže), která je díky excelentnímu systému míření a velké palebné síle údajně schopna zlikvidovat i titána. Aby se střílna zničila, bude to vyžadovat spolupráci více titánů. Tyto střílny roztroušené po mapě jinak fungují autonomně a většinou se dají hacknout, aby pomáhaly vašemu týmu.

Multiplayerová příběhová kampaň má být složena z devíti zápasů, kterými je pět her v módu Attrition a čtyři hry v módu Hardpoint. Půjdou hrát za obě strany (IMC a Militia), jejichž výběr je pak vždy reflektován na odlišném brífinku před zahájením i odlišnou rádiovou komunikací během bitvy. Čeká vás prý i pár překvapení, kterými je Titanfall jiný od tradičních online zážitků.

V době vydání má hra obsahovat pětici režimů - Attrition, Capture the Flag, Hardpoint Domination, Last Titan Standing a Pilot Hunter - z nichž ten poslední je o tom, že musíte zabít tolik cizích pilotů, abyste dosáhli určeného skóre, přičemž za každého pilota dostanete jeden bod. Zabíjení botů (Grunti a Spectre) zde ale žádné body nepřinese, nicméně stále zkrátí čas na seslání vašeho titána. Vývojáři mimochodem připustili, že další režim úplně bez titánů se nejspíš objeví později.

Poslední novinkou je funkce s názvem Generations, která je obdobou Prestige z Call of Duty. Když hráči dosáhnou určité úrovně postavy, budou moci zresetovat jejich postup (zkušenosti, odemknutí a zkompletované výzvy, avšak ne sbírku Burn Cards), za což se stanou "pilotem druhé generace". To jim pak přinese výhodu v tom, že budou získávat zkušenosti o deset procent rychleji než minule. Celkem takto půjde vystoupat deseti generacemi pilota, když v každé z nich se má ta rychlost obdržení zkušeností zvyšovat.

Dodatečně se ještě na Redditu vynořily detailní mapy všech levelů - Airbase, Angel City, Boneyard, Colony, Corporate, Demeter, Fracture, Lagoon, Nexus, Outpost 207, Overlook, Relic, Rise, Smuggler, Training Ground - včetně umístění takticky klíčových bodů a zapamatovatelných míst pro snazší orientaci, díky nimž si můžete dopředu naplánovat svou herní strategii:

Více o Titanfall v kompletním zpravodajství.

Comments

More Previews

Latest Articles