If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zásadní zpráva: Sony potvrdila upgradovanou PlayStation 4

Oficiálně i s podrobnostmi.

Pouze ilustrační obrázek původní PS4

Ještě pár dnů před začátkem E3 vybuchla bomba: prezident Sony Interactive Entertainment vůbec poprvé oficiálně promluvil o existenci upgradovaného modelu konzole PlayStation 4, o němž se dlouho spekulovalo.

Pro list The Financial Times dnes odpoledne řekl, že s novou verzí konzole budou cílit na hardcore hráče a ty, kteří mají doma televizi s podporou rozlišení 4K (není jasné, zda jen pro sledování filmů či i pro hraní v upscalovaném rozlišení).

Zatím nepojmenovaný model, nazývaný Sony jen "high-endovou PS4" (dle spekulací Neo / PS4K / PS4.5), bude stát více než stará PS4 (350 dolarů) a Sony očekává, že na něn od začátku bude vydělávat (tzn. nebude ho dotovat, ani PS VR). Důležité je však něco jiného, a to že nebude nahrazovat starý model:

"Počítáme s tím, že upgradovaná PS4 (braná jako taková nadstavba) bude společně koexistovat s původním modelem PS4. Budeme prodávat oba paralelně po celý cyklus. Všechny hry budou (povinně) podporovat i starou PS4. Zároveń však očekáváme, že všechny nebo aspoň drtivá většina chystaných her budou mít podporu high-endové PS4," ujistil Andrew House, že stávajících 40 milionů zákazníků nehodí přes palubu.

Pro herní vývojáře bude dle jeho slov podpora upgradované PS4 vyžadovat jen o trochu práce navíc, která je prý zvládnutelná, takže se o to studia nemusejí bát.

Jediným zklamáním je, že na výstavě E3 ještě nová PS4 bohužel nebude přítomna, protože Sony ji chce předvést až v plné parádě. První software s její podporou má přijít na trh letos na podzim, což signalizuje odhadované datum vydání (patrně v době okolo startu PlayStation VR), o němž nám nic přesnějšího neprozradila.

A co vlastně Sony vedlo k tomu, aby dříve přišla se silnějším hardwarem? "Zákazníci jsou zvyklí na jinou kadenci inovací od technologií, zejména díky častým upgradům mobilních telefonů a PC," vysvětlil její prezident motivy, proč se nebude muset čekat ještě dalších pár let na PS5.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments