If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzení dějiště dalšího Medal of Honor

I životopis vývojáře uvádí Afghánistán.

Na životopisní stránce Micah Lapping-Carra, bývalého produkčního EA, se objevil další střípek o nové, zatím neoznámené hře ze série Medal of Honor. Tenhle člověk totiž mezi červnem-srpnem minulého roku pracoval na "moderní válečné hře pod značkou MoH".

Šlo by tedy veskrze o potvrzení dřívějších spekulací, podle kterých se série s novým dílem přesune do současnosti. A začne tak přímo šlapat na paty konkurentovi Modern Warfare.

Podle těchto i dřívějších informací se má nejnovější díl série odehrávat přímo v Afghanistánu. Inspirací mu měla být tzv. Operace Anakonda neboli krátká epizoda z března 2002, kdy se americká armáda střetla s více než tisíci muži al-Kajdy a Talibanu.

Během operace se pilot vrtulníku Chinook, Neil Roberts, ocitl pod palbou a z helikoptéry vypadl, nicméně přímo do sněhu, který pád zbrzdil - a Roberts celý útok jako zázrakem přežil. Ve skutečnosti se mu už nepodařilo se dostat zpátky k helikoptéře, která skončila o šest kilometrů níže v údolí - EA však údajně chtějí tuhle historku využít a udělat z ní právě příběhovou linku nové hry.

Že je nový Medal of Honor ve vývoji mimochodem na nedávné investorské konferenci, potvrdil i sám šéf EA, John Riccitello.

Tagged With

Comments