If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zatčen bulharský cracker Denuvo, výrobce ochrany ho žaluje

Rychlý zátah policie.

Minulý týden jsme psali o potížích s ochranou Sonic Mania a reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Nemyslíme tím nějakou upřímnou omluvu ze strany Segy a urychlené vypuštění nápravného patche. Kdepak. Želízka sklapla jinde. U toho, kdo na celou záležitost veřejnost upozornil a svedl ji na Denuvo.

Bulharská policie, resp. její oddělení pro boj s kyberzločinem, provedla zátah v tamním městě Dimitrovgrad u jednadvacetiletého crackera s přezdívkou Voksi. Ten se dlouhodobě hrdě hlásil k tomu, že v rámci skupiny REVOLT vytvořil cracky pro celou řadu her chráněných Denuvo a otevřeně o tom mluvil na Redditu.

Výrobce ochrany k tomu v nezvyklém oficiálním prohlášení uvedl: "Je podezřelý z toho, že je odpovědný za hackování našeho Anti-Tamper software. Jde o výsledek původního vyšetřování Irdeto ve spolupráci s Bulgarian Cybercrime Unit, které byla předána naše zjištění. Během zátahu byly zabaveny počítače a další předměty související s pirátstvím her."

Firma, která stojí za ochranou Denuvo, zdůraznila, že pirátství představuje velkou hrozbu pro celý herní průmysl a že se budou nadále soustředit na zabezpečení obsahu od předních vydavatelů her. Tahle rychlá akce bulharské policie je dle Irdeto důkazem, jakou má sílu spolupráce mezi státem a dodavateli technologií.

A co na to samotný cracker Voksi? Nechal se slyšet, že už další takové cracky vytvářet do budoucna nebude. Vyšetřování po úterním zátahu prý nadále probíhá, zkonfiskován byl jeho server i osobní počítač.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments