If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Závěr Quantum Break pořídili tvůrci přes neregistrované Fraps

Zvláštní nález.

Steam DX11 verze a krabicka posledního díla od Remedy jen tak prošuměla bez většího zájmu kohokoli, což dokládá i SteamSpy jen s 27 tisíci prodanými kusy.

Svůj zrak směřujte na horní prostřední část obrazovky s watermarkem

Finské studio proto určitě zamrzí, že se o něm bude mluvit pouze v souvislosti s úsměvným faux-pas. Nic nelegálního neprovedlo, jen se taková kuriozita často nevídá.

Závěrečná cutscéna Quantum Break (Alza.cz) byla některým z vývojářů natočena za pomoci neregistrované freeware verze zachytávacího programu Fraps. Objevili to úplně náhodou uživatelé Redditu v jednom YouTube průchodu na základě přítomného watermarku, který se ve hře na okamžik zobrazí:

Pokud hru vlastníte, stačí otevřít soubor cine_63_400_420_450_4k.bk2, abyste se přesvědčili. Děje se to jak v nové Steam verzi, tak v té původní DX12 jen pro Windows 10. Vina YouTubera to není, ten vše zaznamenal přes funkci Shadowplay.

Zdá se být s podivem, že tak slavné studio jako Remedy, jehož vydavatelem je navíc Microsoft, nemá 37 dolarů, aby si koupilo registraci, resp. licenci Fraps, kde už watermark neobtěžuje. Že cutscény do hry ukládá právě za pomoci tohoto známého programu, nikoli nějakým přímým výstupem z enginu. A že si toho nevšiml nikdo z testerů. Viz níže 25. minuta

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments