If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdá se, že nextgen verze Grand Theft Auto 5 vyjde časem i pro PC

+ vyhozený kontroverzní obsah.

Ratingová organizace by to nedělala jen tak bezdůvodně, někdo ji to dal za úkol. A vzhledem ke stále ohromné popularitě i prodejnosti mnoho let staré PC verze Grand Theft Auto 5 by to byla dost zásadní věc.

Zdá se, že březnová nextgen verze GTA5 s různými vylepšeními pro PlayStation 5 a Xbox Series by mohla časem vyjít i pro počítače.

Tuto novou edici legendární hry totiž prokleplo ESRB i pro platformu PC. Jednalo by se o upravený obsah hry i updaty z GTA Online, který vyšel před pár dny pro současnou generaci konzolí i v krabicovce.

Upozornil na to o víkendu Twitter účet GTASeries - ačkoli PC verze této edice zatím není oficiálně ohlášena ani plánována od Rockstaru.

Pokud se vše v řádu příštích měsíců stane realitou, což zatím nevíme, bylo by to jistě středem zájmu - i protože březnová videosrovnání ukázala, že stará PC verze GTA5 byla oproti nové PS5 edici stále králem.

S předělávkou GTA5 se pojí ještě jiná zpráva.

Vyšlo totiž najevo, že Rockstar z této nextgen verze pro PS5 a Xbox Series zřejmě vyhodil určitý kontroverzní obsah.

Má jít o několik původních vtipů a narážky na stereotypy okolo transsexuálů, které od roku 2013 poněkud zestárly, resp. změnila se atmosféra ve společnosti a už nejsou tolerované. Ostatně kvůli nim skupina LGBTQ+ Out Making Games předtím adresovala tvůrcům otevřený dopis, žádající o jejich odstranění ze hry.

Figurka Captain Spacetoy Intersteller Transgender v kanceláři měla být nahrazena něčím jiným, už nezávadným, také už bez dolního nápisu o výměně genitálií.

Rockstar také prý zakázal objevování vybraných NPC postav mimo určité herní oblasti, například Drag Queen model se už neukáže jinde mimo klub Cockatoos ve hře.

Vše kontroverzní přesto stále je součástí tzv. Directors režimu hry, ačkoli pryč jsou některé závadné řádky v dialozích.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments