If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdražuje VR headset Quest 2

O nemalou částku + zdůvodnění.

Zrovna včera jsme referovali o eventualitě zdražení PlayStation 5 a hned poté se objevil první herní hardware, který to samé učinil.

Nezdá se to přitom jako moc šikovná cesta, jak zařídit masové rozšíření virtuální reality do více domácností, aby se stala standardem. Nemluvě o poklesu příjmů z inzerce Facebooku, tlaku od nových platforem typu Tiktok a jiných vlivech (viz The Verge).

Společnost Meta, provozovatel Facebooku a výrobce Oculus Rift, na blogu oznámila zdražení VR headsetu Quest 2.

Stane se tak už od 1. srpna a cena se zvedne z 299 amerických dolarů na 399, což je případ 128 GB modelu. A ten 256 GB model rovněž půjde nahoru o 100 dolarů na výsledných 499 dolarů.

"Virtuální realita se stává čím dál populárnější, ať už jde o hraní, fitness či produktivitu, což pozitivně ovlivňuje, jak trávíme volný čas, pracujeme nebo se spojujeme. Lidé utratili přes miliardu dolarů za Meta Quest aplikace, což pomáhá tvůrcům," začíná vysvětlující příspěvek.

Souběžně se ale prý zvedly náklady na výrobu i na expedici produktů. Díky tomuto zvýšení ceny Quest 2 prý bude možné zvednout investice do přelomového průzkumu příští generace VR headsetů, aby se celá VR branže posunula do nových výšin, tvrdí Meta.

Každý, kdo si tento headset pořídí po zdražení do konce roku, získá zdarma českou hru Beat Saber, která běžně stojí 30 dolarů.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments