If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdroje blízké Sony potvrdily Horizon: Zero Dawn na PC

Skutečně bude letos konverze!

Těžkou depresi snad všech v branži po aktuální sérii odkladů několika her v čele s Cyberpunk 2077 se rozhodl aspoň trochu napravit redaktor Kotaku, Jason Schreier.

Před pár minutami pustil ven, co se dozvěděl od zdrojů obeznámených s plány Sony - letos prý skutečně vyjde konverze Horizon: Zero Dawn pro PC.

Ve svém článku píše, že mu to potvrdily tři lidé blízcí Sony, ale ta to nechtěla jakkoli oficiálně komentovat.

Čili ten ruský blogger měl vlastně v prosinci pravdu, ač se to tehdy nejprve zdálo jako úplné sci-fi. Bylo by to totiž vůbec poprvé, co by zásadní a velmi prodávaná exkluzivita PS4 přímo z dílny studia vlastněného Sony vyšla pro počítače. Následuje se tak jasný trend, kdy Microsoft dává všechny své xboxové exkluzivity i na PC, protože chce, aby existovaly na co nejvíce platformách, jak to je možné.

Detaily o konverzi Horizon zatím nejsou známy, ale má se za to, že bude k dostání na vícero různých digitálních obchodech (nikoli exkluzivně na jediném, čili najdete ji na Steamu i na Epic Games Store). Mělo by jít o takovou ukázku, co holandské studio Guerrilla dokáže vykouzlit po technické stránce, aniž by bylo svázané hardwarem PS4, na němž původní verze z roku 2017 běžela jen v 30 snímcích za vteřinu. Půjde také o první PC hru Guerrilla od akvizice ze strany Sony ve 2005.

Pokud by šlo o náznak změny politiky Sony, která by už dále nedržela všechny své velké hry na PlayStation, šlo by o velkou věc. Dosud ji takové exkluzivity sloužily k tomu, aby přinutily hráče k nákupu konzole. Avšak jak podotkl analytik Mat Piscatella z NPD, budoucnost spočívá v ekosystémech, nikoli v platformách. Otázkou je, jestli se to vše bude týkat jen takto starých her, které už svůj potenciál na PlayStation víceméně vyčerpaly, nebo i těch novějších pro PS5 (?).

Horizon: Zero Dawn na PC každopádně bude trochu jiný případ než na léto slíbená PC verze Death Stranding (na stejném enginu), které vypustí odlišný vydavatel 505 Games a vyrobilo ho nezávislé studio Kojima Productions, byť peníze na vývoj i propagaci šly z kapsy Sony. Podobné to bylo loni s PC porty tří her od Quantic Dream (Heavy Rain, Beyond a Detroit).

Autor úniku Jason Schreier se nedomnívá, že by Horizon bylo osamocené. Co byste tedy řekli na PC porty jiných exkluzivit z PS4, jako třeba God of War, Uncharted 4, Bloodborne, Days Gone, The Last of Us či Gran Turismo? Pro Sony by PC verze také sloužily jako výborná reklama na pokračování těchto sérií pouze pro PlayStation 5, aby se na předchůdcích více hráčů zasvětilo do jednotlivých univers a ti pak měli vyšší motivaci k pořízení nové konzole.

Tagged With

Comments