If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ze zisku z Outriders jsme ještě neviděli jediné zloté, stěžují si tvůrci

Co bude dál?

Když se takové věci začnou tahat na veřejnost, nikdy to nevěští nic dobrého.

Na druhou stranu, polské studio People Can Fly se zřejmě ocitá pod tlakem hráčů, kde jsou slíbené přídavky a další vylepšení hry, když už uplynulo více než čtvrt roku od dubnového vypuštění.

Na svých stránkách publikovalo blog, neboli notičku investorům, kde přiznalo, že od vydavatelského partnera Square Enix ještě neobdrželi ani jedno polské zloté z podílu na zisku za odbyt Outriders.

"Odhadujeme, že se hry mohly prodat 2 až 3 miliony kusů, a na základě toho jsme odhadovali, že bychom měli dostat vyplacený náš podíl. Nicméně zatím se tak nestalo a za úvodní čtvrtletí prodeje Outriders jsme nic neobdrželi, aneb vydavatel na to má asi jiný názor," uvedl CEO Sebastian Wojciechowski.

Přesto, i bez obdržení peněz ze zisku, jak jim náleží ze smlouvy, prý budou pracovat na vylepšování hry či rozšíření. A doufat, že jim něco přistane na účet v příštích čtvrtletích.

Dodal, že to může znamenat i to, že náklady na vývoj se stále nepokryly - tzn. že byly vyšší, než se dopředu předpokládalo, možná i kvůli několika odkladům termínu to mohlo nabobtnat.

Zvláštní je, že vývojářské studio nedisponuje informacemi o tom, kolik kusů se aktuálně prodalo, nemluvě o dalších dohodách, jako je umístění Outriders na předplatné Game Pass, z čehož musel být hezký příjem.

Square Enix se k této nepříjemné kauze zatím nevyjádřili, ale určitě nebudou mít radost, že se to takto řeší na internetu. Doufejme, že tyto případné spory nic nezmění na záměru udělat z toho sérii, protože hráči si Outriders oblíbili.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Outriders

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments