If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Záznam živého přenosu z E3 tiskovky Microsoftu

Sledovali jsme minutu po minutě: Black Ops 2, Tomb Raider a dokonce i tančící Usher.

Maraton tiskových konferencí na E3 již tradičně zahajuje Microsoft a byť už asi nikdo nedoufá v představení nové konzole, přesto by letos nemusela být nuda.

Stoprocentně uvidíme první trailer z Gears of War: Judgment, nové záběry z hraní Tomb Raidera a střílečky Halo 4, závodů Forza: Horizon a nejspíš i nové demo Black Ops 2.

Ve vzduchu visí také potenciální oznámení Alan Wake 2 a samozřejmě nějakých xboxových služeb - před tiskovou se šuškalo něco o streamování dat z Xboxu 360 rovnou do iPhonu nebo Androidu.

Our live coverage of this event has finished.

Coverage
Dobrý večer, omlouvám se za technické komplikace, které maličko zdržely začátek z E3 tiskovky Microsoftu.

Jan Doskocil

Začínáme s trailerem a krátkou předváděčkou Halo 4. Obrovské vesmírné lodě, explozice a útok na loď UNSC, po němž se Master Chief musí probojovat tropickým pralesem plným oranžovým, svítících bestií. Tohle nejsou Covenanti, přátelé.

Jan Doskocil

Po obnovení stránky by se vám nyní měl načíst živý video-stream.

Jan Doskocil

Don Mattrick v růžovoučcé košilce nás na letošní E3 vítá v růžovoučké košilce, asi aby oslavil, že Xbox 360 už je oficiálně nejprodávanější konzolí po celém světě.

Jan Doskocil

Máme tu filmeček z enginu nějaké další válečné hry, zasazené na Blízký východ. Ti z vás, kdo během odpoledne sledovali Eurogamer, už tu bezpečně rozpoznají Splinter Cell: Blacklist. Sam Fisher tu právě někomu zlomil ruku. Brr.

Jan Doskocil

Black List se bude odehrávat na íránsko-irácké hranici, kde musí Sam Fisher zajmout a vyslechnout teroristického vůdce. Vypadá to dost brutální akci plnou chvatů v slow-motion, podřezávání krků a samozřejmě pohybů Mark & Execute známých z Conviction.

Jan Doskocil

Publikum to tady dost prožívá. Například ve čtvrté řadě sedí chlapík, který si všechny Fisherovy chvaty užívá přímo na sedačce. Nechtěli bychom sedět před ním, až bude Fisher někoho škrtit strunou.

Jan Doskocil

"Pitomí Američani, vždycky si hrajete na kovboje, co?" ptá se Fishera terorista, než mu mozkem proletí kulka. Nikdy si nedělejte srandů z kovbojů, když mají zrovna nabito.

Jan Doskocil

Sam Fisher bude mít v novém Splinter Cellu i jakousi futuristickou vizi a starou dobrou kamerku pod dveřmi. To vše na jaře 2013. Teď už je čas na blok her od EA Sports.

Jan Doskocil

Ještě malý update od kolegů: součástí nového Splinter Cellu bude co-op i mód Spies vs. Mercs.

Jan Doskocil

Nejdříve FIFA 13, ve které budete moci vyměňovat hráče a prohazovat taktiku pomocí kinectových gest, aniž byste museli vlézt do menu. Američany v sále tohle příliš nezajímá, takže rychle přecházíme na NFL 13 - údajně hrozně dobrou herní sérii, o kterou pro změnu nikdo nezakopne v Česku.

Jan Doskocil

Sportovní blok končí trailerem z Fable: The Journey. V traileru se dramatickým hlasem říká, že je čas se dívat na kouzla - nebo tak nějak podobně. Ve videu stojí nějaký nedospělý Harry Potter, mává rukama před obrazovkou a vypadá... no, zase jako Harry Potter?

Jan Doskocil

Fable: The Journey vyjde koncem roku 2012.

Jan Doskocil

Phil Spencer tvrdí, že letošek bude pro xboxáře vůbec největším zážitkem. Začínáme premiérou traileru z Gears of War: Judgment.

Jan Doskocil

Ten fanoušek do Sama Fishera nám tu trailer z Fable: The Journey vypískal, ale při Gears se zase pěkně rychle napřímil. Měli jsme tu hudbu z RAGE, střet Locustů s vojsky COG a spoutaného Bairda. To vše příští rok. A teď už rychle k traileru na Forza: Horizon.

Jan Doskocil

Dubstepová hudba, skvělá grafika, Audio Quattro, závody ve dne i v noci a co je nejlepší, to vše s otevřeným herním světem. Forza: Horizon bude 23. října určitě stát za to, a pokud český Eurogamer navštívíte během dnešního večera, budete si moci přečíst i první dojmy z hraní.

Jan Doskocil

Šéf marketingu Yusuf Mehdi nám přišel ukázat, jak Xbox 360 jako správný pejsek poslouchá na slovo. Jen za minulý rok přibylo do nabídky 200 milionů nových filmů, videí a televizních seriálů, to díky Bingu. Z toho všeho si Mehdi - čert ví proč?! - vybírá film Killer Elite. Mehdi teď na svůj mexický Xbox mluví španělsky. Jdeme si nasadit svá sombréra.

Jan Doskocil

Do nabídky amerického Xboxu přibývá spousta služeb, od Machinimy přes Paramount až po Nickelodeon. Název toho španělského přenecháme těm, kdo tomuto jazyku vládnou.

Jan Doskocil

Pouze Američanů se také týká zařazení NHL GameCenter a NBA do xboxové nabídky, to vše skrze ESPN. To je něco jako ČT4 Sport, jen... lepší.

Jan Doskocil

Jako by nestačilo, jakou uspávačkou bylo tohle oznámení, teď nám Microsoft pouští trailer s naprosto stejným obsahem, v němž se překřikují politicky korektně namíchaní běloši, černoši, Asiati, dívky, muži a prakticky všichni kromě trpaslíků. Už někdo usnul?

Jan Doskocil

Letos také přibude služba jménem Xbox Music, ke které tu máme trailer plný americké mainstreamové muziky. Přes třicet milionů písniček pro PC, 360, tablety a telefony. Vypadá to jako iTunes, ale jen do takové míry, aby se to nedalo zažalovat.

Jan Doskocil

A ještě jedno oznámení: oficiálním partnerem Kinectu se od letošního roku stává firma Nike. Že bychom si k Xboxu mohli koupit nové tkaničky?

Jan Doskocil

Stefan něco-lander z Nike tu teď pouští obrázky atletů, za kterými se na monitoru dělají dlouhé zelené čáry, a do toho vede příšerně nudné PR řeči, jaké byste vypnuli i v reklamní přestávce o fotbalu. Jestlipak má Stefan tenisky od Nike, ha?

Jan Doskocil

"Jestli máte tělo, jste atleti." To jsi ovšem neviděl toho chlápka, co sedí před námi...

Jan Doskocil

Takže celá tahle sranda byla o něčem, co se jmenuje Nike+ Kinect a ve zkratce vás to bude buzerovat, kdykoliv přiberete pár kil. To vše koncem roku. Děkujeme, odejděte.

Jan Doskocil

Přišel další zaměnitelný chlápek se spoustou řečí, ze kterých nekouká žádná hra ani na sto mil.

Jan Doskocil

Aha, tohle je to prokecnuté oznámení Xbox SmartGlass, služby, která bude synchronizovat vaši konzoli s Windows, telefony Apple či Android atd. March nám vysvětluje, že když se doma nestihnete dodívat na Sherlocka Holmese na Xboxu, můžete si ho poslat do iPadu a dodívat se v letadle cestou do Los Angeles. Tohle buď nebude bezdrátové, nebo má ten člověk fakt hodně dobré pokrytí sítě.

Jan Doskocil

Xbox SmartGlass bude fungovat i s hrami, což je dobrá zpráva hlavně pro to, že jsme viděli dalších pár vteřin z Halo 4. March si v Halo 4 odemknul nový waypoint a hned na něj leze ze svého tabletu. Tedy leze do něj alespoň v tom traileru, který nám tu pouští.

Jan Doskocil

To už je lepší, možnost ovládat svůj dashboard přes Windows Phone. A pozor, na Xbox 360 letos zamíří Internet Explorer s podporou Kinectu. "Klávesnice do obýváku prostě nepatří." No, hlavně že tam patří kecky od Nike. Xboxový chlapík na pódiu taktně zařazuje ukázku z filmu Prometheus, asi tuší, že jinak se mu na to tady všichni vykašlou.

Jan Doskocil

Součástí Smartglassu bude i webový hub automobilové značky Aston Martin, který můžete ovládat ze svého tabletu. "Je tak jednoduché tohle udělat." Ale ještě jednodušší je USNOUT!

Jan Doskocil

Štípněte nás, jestli se nám to nezdá, máme tu živé demo Tomb Raidera! Vstávat, děti! Videohry ještě neumřely!

Jan Doskocil

Pouští se nám tu část z pozdějšího levelu hry, kde Lara střílí z luku, sjíždí po laně a brokovnicí rozstřeluje dřevěné dveře. Na ten voiceover si bude třeba zvykat, Lara má přízvuk jako patnáctiletá americká školačka, ale poněvadž jí to docela sekne a po tom laně jezdí rychleji než v BioShock: Infinite, všechno jí odpustíme. Teď střelba z ohnivého šípu, který odstartoval obrovskou explozi. Báječné efekty, do toho déšť, zkrátka na té grafice se opravdu zapracovalo.

Jan Doskocil

Předváděčka vrcholí divoce nasnímanou, asi kontextovou akcí, při níž se Lara topí a marně chytá dřevěných prken, dokud ji nesejme vodopád. Následuje neuvěřitelně adrenalinový sešup po řece, při kterém muselo Laru rozedrat tak tisíc prken a hřebíků, než to hlavou naprala přímo do ztroskotaného bombardéru. A přesto je naživu, i když bez krve se to rozhodně neobešlo. Poslední vteřinky: Lara si uvnitř letadla nasazuje padák, pod ní praská sklo, Lara padá, padák se trhá, ne, padák to vydržel... to je, kruci, drama!

Jan Doskocil

Chlapík z Crystal Dynamics tu celou tuhle akci nějakým způsobem ovládal, takže minimálně padák budete moci směrovat. Lara končí naprosto zbrocená krví a piští bolestí, ale po tom, co právě prožila, se to dá naprosto pochopit. Je tohle Uncharted nebo Rambo? Těžko říct. První stažitelný přídavek pro Tomb Raider vyjde výhradně na Xbox 360, děkujeme - právě jsme zažili vrchol konference MS.

Jan Doskocil

Phil Spencer teď mluví o tom, že Microsoft investuje do nových příběhů. Čekají nás tři světové premiéry trailerů. Tak že by konečně ten Alan Wake 2?

Jan Doskocil

První z těch her se jmenuje Ascend New Gods a pochází od Signal Studios, autorů Toy Soldiers. Chlapík s lukem to vyšplhá na záda obrovské bestie a řeže se s postavami, které na plátno asi spadly z Pána prstenů. Velmi brutální, bohužel také ne příliš originální. Ascend New Gods vyjdou příští rok pro Xbox 360. Jedeme dál.

Jan Doskocil

Druhý trailer nám představuje jakousi Iris, což není dívka, ale motorka se stealth technologií. Nová hra od Twisted Pixel se jmenuje Lococycle a vyjde příští rok.

Jan Doskocil

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Veribski je autorem třetí hry, která se jmenuje Matter a je určená jen pro Kinect. Vyjde příští rok a budou v ní účinkovat nějaké podivné sondy, o nichž si z tohohle videa těžko udělat obrázek. Čas na Resident Evil 6, přátelé!

Jan Doskocil

To je vždycky legrace, když Japonci z Capcomu mluví anglicky. Tohle nezvládne ani ten nejlepší tlumočník.

Jan Doskocil

Ukázka z hraní za Leona, který se pouští do nějakých nebezpečných interiérů plných agentů BSA a přeživších. První zombík to dostal kudlou rovnou do břicha. Sbohem, oběde, tohle ten žaludek asi neudrží.

Jan Doskocil

Leon se umí okamžitě vymrštit na nohy a házet granáty. Dost působivý moment, když otevírá dveře do rozsáhlého exteriéru. Vzápětí se mu do zad zakousne další odporná bestie a za odměnu dostává kung-fu kopanec do koulí. Jupí.

Jan Doskocil

Na chvilku se dvěma pistolemi v ruce, vzápětí visí na letící helikoptéře a skopává dalšího zombíka z výšky asi osmého patra. V ulicích všechno hoří, ale Leon se teď snaží dostat pod kontrolu pokaženou helikoptéru - asi další kontextuální akce. Intenzivní zoom do čela dalšího zombíka a zase kulka mezi oči. A pak srážka helikoptéru s jedoucím vlakem. Uf, a to si američtí cenzoři neví rady s tím, když v Battlefieldu někdo řekne f-ck...

Jan Doskocil

Resident Eil 6 střídá jakási veselá Američanka jménem Alex Ruiz a už podle jejího hlasu je jasné, že opravdové hry teď budou mít chvilku zase pauzu.

Jan Doskocil

Nějací středověcí chlápkové s irským přízvukem teď s naší Alex konverzují přes Kinect, zatímco se snaží sejmout z katapultu hradní věž. "Máme čas už jen na jednu ránu." Díky bohu.

Jan Doskocil

Racketeer vyjde v létě na Xbox Live. Bez tohohle bychom se obešli. A teď už tu máme trailer ze South Parku.

Jan Doskocil

Parodie na dramatické hollywoodské trailery, mrtvý pan Garrison. Stan, Cartman a Kenny říkají, že potřebují, aby jim pomohl ten nový kluk od vedle - to jste vy. Těžko říct, jestli budete moci být dívka. South Park na politickou korektnost fakt moc nehledí. "Žid nemůže nikoho zachránit," říká Cartman. A už je tu Ježíš. Tohle bude psina.

Jan Doskocil

Na pódium přichází Trey Parker a Matt Stone, autoři South Parku, a hned si dělají srandu ze SmartGlassu. "Kolikrát jste chtěli hrát na svém počítači přes tablet, který je napojený na kuchyňskou linku, která je napojená na větrák, který je napojený na kávostroj, zatímco vy sedíte v ledničce?"

Jan Doskocil

Všechno dobré musí být vykoupené něčím strašném. Teď to strašné přichází v podobě traileru na Dance Central 3.

Jan Doskocil

Usher vylezl z obrazovky a v sále teď právě začíná tančit a zpívat. Proč nemohl zůstat na projekčním plátně? Proč?!

Jan Doskocil

Pokud jste se právě probudili, připomínáme, že sledujete skutečně tiskovku z herního veletrhu, ano, herního veletrhu. Usher si právě strká ruce do rozkroku a říká, že si máme všichni stoupnout. To bude při psaní tohohle živáku docela obtížné. Vypadá to, že Microsoft si právě sáhnul na historické dno všech svých konferencí.

Jan Doskocil

Ten potlesk je předtočený nebo z nějaké jiné planety.

Jan Doskocil

Zbývá posledních deset minut. Alan Wake 2, pojď sem!

Jan Doskocil

Kdepak, řeč je o Call of Duty: Black Ops 2, jehož veškeré DLC bude ke stažení jako první na Xboxu 360. Máme tu záběry z hraní z roku 2025, kdy musíte v Los Angeles zachránit amerického prezidenta.

Jan Doskocil

Začínáme rychlým brífínkem v konvoji, zřejmě se jede ze schůzky G20. Vedle konvoje letí helikoptéra a v dálce nalétávají desítky bezpilotních letounů. Helikoptéra se blíží nad most a právě to schytala těsně před našima očima. Prezident, pardon, prezidentka, stále žije.

Jan Doskocil

Filmeček z enginu přechází rovnou do hry, hlavní hrdina je po výbuchu ještě otřesený a vidí rozmazaně, zatímco všude kolem útočí bezpilotní letouny. Chvilka beztíže, kdy za ruku visíte z vykolejeného auta, rádiový signál, že máte okamžitě dostat prezidentku do bezpečí. Spousta chaosu, zaparkovaná policejní auta, padající letouny a pak nálet naší stíhačky, která pod sebou efektně víří vzduch.

Jan Doskocil

Teď se tempo trochu zpomalilo, to když hlavní hrdina Mason popadá odstřelovačku a s termálním viděním z bezpečí odstřeluje nepřátele. Kdo četl naše preview, pamatuje si, že tohle je jedna z cest, jak misi absolvovat - stejně dobře jste mohli zůstat na zemi a sniperky se ani nedotknout.

Jan Doskocil

"Abychom vám ušetřili čas," objevilo se na obrazovce a autoři vzápětí přepnuli do jiné části levelu. Tentokrát jsme uprostřed rozbombardového obchoďku, před klenotnictvím. Mason se schovává vedle rozstříleného zrcadla, zatímco bezpilotní letouny skenují vnitřek budovy. Některý z teroristů nahoře na schodišti před sebou tlačí květináč, ale stejně to dostal. Čas použít navigační panel na zápěstí a přivolat si další podporu.

Jan Doskocil

Mimochodem, na šedesát snímků za vteřinu tohle nevypadá.

Jan Doskocil

Venku další přestřelka mezi bezpilotními letouny a stíhačkou, ale prý by to mohlo strhnout některé z okolních budov.

Jan Doskocil

A už se stalo, přímo před námi padá mrakodrap s heliportem na střeše. Další probuzení uprostřed prachu a kouře, vypadá to jako hotový Terminátor 2. Čas nasednout do helikoptéry a ochránit ambulanci s prezidentkou. Část hry dost podobná prvnímu dílu Black Ops, což se od pokračování dalo čekat. Vypadá to, že nějaká část dialogů byla za účelem předváděčky ztlumena. Jestlipak ji ztlumili také v tom videu, které se nám právě importuje do systému?

Jan Doskocil

Masonova stíhačka FA38 na závěr zrychluje a pouští se do přestřelky s bezpilotními letouny. "Budoucnost vypadá černě," objevuje se na obrazovce, a tím je předváděčka Black Ops 2 u konce - a s ní i celá tiskovka Microsoftu, o které si lze tentokrát myslet leccos.

Jan Doskocil

Tímto se s vámi loučí i autor živého přenosu Levis (nikoliv Honza Doskočil, jak mylně tvrdí nepoučitelný redakčák EG). Děkujeme za vaši pozornost a trpělivost, sejdeme se tu za necelé dvě hodiny při přenosu z tiskovky EA. A tentokrát už snad nebude chybět ani video-přenos, který se v případě Microsoftu nepodařilo rozběhnout. Na viděnou!

Jan Doskocil

Comments
About the Author

Levis

Contributor